Street View zaktualizowane — Google sfotografował na nowo 250 tys. mil dróg

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google — jak sam chwali się na blogu — przeprowadził właśnie największą w historii aktualizację Street View. W usłudze podwojona została liczba specjalnych stref, które można oglądać w ramach usługi i zaktualizowano zdjęcia dróg o łącznej długości 250 tysięcy mil (ponad 400 tysięcy kilometrów).

Google zwiększył zasięg oraz zaktualizował bazę Street View w takich krajach jak Makao, Singapur, Szwecja, USA, Tajlandia, Tajwan, Włochy, Wielka Brytania, Dania, Norwegia oraz Kanada. Nowo uruchomione zbiory specjalne dotyczą zaś obszaru Afryki Południowej, Japonii, Hiszpanii, Francji, Brazylii, Rosji i Meksyku. Z bliższych nam ciekawostek można wymienić choćby Pałac carycy Katarzyny II w Petersburgu (w ramce powyżej), klasztor Terapontowski niedaleko miasta Kiriłłow czy duński zamek Kronborg.

Realizowana przez Google usługa Street View jest bezkompromisowym projektem pozwalającym odbywać wirtualne podróże i kompleksowo planować prawdziwe wojaże. Dzięki możliwości prześledzenia tras po przyjeździe na miejsce czujemy się tak, jakbyśmy już tu byli. Jeszcze kilkanaście lat temu było to nie do pomyślenia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji