r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

StreetView zabierze nas w przeszłość

Strona główna AktualnościINTERNET

Google StreetView pozwala na podróż w przeszłość. Dzięki usłudze możemy zobaczyć, jak wybrane miejsca wyglądały w przeszłości. Wehikuł czasu jest dostępny w desktopowej wersji Google Maps.

StreetView pozwala na wirtualne spacery od 2007 roku i z tamtego właśnie czasu pochodzą najstarsze zdjęcia. Po siedmiu latach znów możemy je oglądać i porównać z bardziej współczesnymi obrazami. Dzięki temu przekonać się, jak zmienił się krajobraz. Proces ten zachodzi bardzo wolno i często go nie zauważamy, tak samo, jak nie zwracamy uwagi na rosnące dzieci. W ciągu sześciu lat sporo może się zmienić.

Na StreetView możemy zobaczyć na przykład jak obiekt jest budowany od podstaw. Na StreetView uwieczniona została budowa ukończonej w lutym Wieży Wolności — jednego z czterech wieżowców, które zajmą miejsce zniszczonych w 2001 roku biurowców World Trade Center.

r   e   k   l   a   m   a

W nieco krótszym czasie, bo w latach 2008-2013, można oglądać ulice Onagawy — jednego z japońskich miast, które zostały niemal całkowicie zniszczone przez tsunami i trzęsienie ziemi w 2011 roku. Przez rok, Google monitorował także budowę Stadionu Mistrzostw Świata 2014, który powstaje w Fortaleza w Brazylii. Obiekt pomieści 60 tysięcy kibiców, rozegrane zostaną na nim między innymi mecze grupowe i jeden z meczy ćwierćfinałowych tegorocznych Mistrzostw Świata.

Dzięki wehikułowi czasu można także wirtualnie zwiedzić Włochy o różnych porach roku, prześledzić remont Howard Theatre w Waszyngtonie i zwiedzić wiele innych miejsc, również w czasie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.