StrokeIt 0.9.7

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowy programik, który może okazać się niezywkle przydatny dla osób intensywnie pracujących z komputerem. Przy pomocy StrokeIt możemy odpowiednimi ruchami myszy wykonać określone czynności, które normalnie są uzyskiwane poprzez wybranie odpowiedniej opcji w menu lub wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy. Przykładowo, wykonując ruch myszką w kształcie litery "C", trzymając jednocześnie wciśnięty prawy przycisk myszy może w szybki sposób zamknąć aktywne okno, ruch w dół je minimalizuje itd. Program posiada domyślnie zdefiniowanych ponad 80 gestów zarówno dla samego systemu jak i najpopularniejszych aplikacji. Umożliwia też modyfikacje gestów, a także tworzenie własnych poleceń użytkownika.

Uwaga!

1. Spolszczenie do programu dostępne jest w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

2. W przypadku używania z pluginów obsługujących gesty myszy do przeglądarek internetowych może dojść do konfliktów pomiędzy programem StokeIt, a innym oprogramowaniem. Aby tego uniknąć zalecamy wyłączenie odpowiednich opcji w przeglądarkach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
askofer   12 #15 31.08.2018 18:54

fajny programik

  #14 08.07.2011 22:57

Jest to jeden z najlepszych programów z jakimi się zetknąłem polecam każdemu świetna sprawa.

average user   2 #13 30.12.2010 11:20

Na chwilę obecną StrokeIt jest jednak lepszy - i bynajmniej nie mówię tego z jakąś przykrością, choć nie ukrywam, że przy pierwszym kontakcie JG wydał mi się ciekawszy.

StrokeIt automatycznie i bezproblemowo radzi sobie z wykrywaniem miejsca gestu (nad aktywnym oknem, aktywną aplikacją, pod kursorem etc.)
Just Gestures ma z tym problemy szczególnie, gdy dla tego samego gestu przypiszemy kilka indywidualnych poleceń.
Problemem w JG jest także ignorowanie wybranych programów.
O ile StrokeIt błyskawicznie to wykrywa i np. mogę ustawić ignorowanie Firefox'a a przy tym wykonać gest na pasku zadań w sytuacji gdy FF jest aktywnym oknem, tak JG ma już z tym - mówiąc ogólnie, problem (mechanizm automatycznego rozpoznawania ma wady)
Poza tym JG określa aplikacje jedynie na podstawie exe.
StrokeIt natomiast pozwala określić ten sam program również pod kątem aktualnego tytułu lub konkretnej klasy okna, co czasem jest bardzo przydatne, a niekiedy niezbędne jeśli potrzebujemy lepiej rozgraniczać miejsca wykonywania gestu.

Jeszcze sporo poprawek czeka autora JG.
Na tę chwilę wygrywa StrokeIt

average user   2 #12 29.12.2010 10:55

And_re2,
Dzięki za cynk o Just Gestures!
Program jest faktycznie wygodniejszy, bardziej przyjazny szczególnie dla mniej obeznanych użytkowników, a i ogólnie widać, że autor chyba wyciągnął wnioski, bo z pewnością StrokeIt nie mógł być mu obcy.
Właśnie zaczynam bawić się tym programem i przede wszystkim przyzwyczajać do niego, bo co by nie powiedzieć StrokeIt już z zamkniętymi oczami się używało.
Co do możliwości Just Gestures to rzeczywiście są większe, ale i tak rzeczą o której warto przede wszystkim wspomnieć to ta, że mamy obsługę obydwu tzw. "rocker gestures", czyli gestów samymi przyciskami "prawy-lewy" "lewy-prawy", a i również tymi dodatkowymi małymi przyciskami (jeśli nasza muszka je posiada)
Jak wiemy StrokeIt ma stosunkowo (dla niektórych) duży feler i obsługuje tylko jeden RG "prawy-lewy".
Póki co jedynym minusem może być brak polskiej wersji językowej.
W każdym razie nieco już przestarzały StrokeIt doczekał się alternatywy - na pierwszy rzut oka lepszej, która wydaje się, że będzie dynamicznie rozwijana.

And_re2   7 #11 22.12.2010 17:51

Właśnie dzisiaj znalazłem program dużo wygodniejszy od StrokeIt. Nazywa się Just Gestures (http://justgestures.com/). Pierwsze wydanie było dopiero 12 grudnia, ale już teraz przyjemniejszy w użyciu i ma większe możliwości.

average user   2 #10 16.12.2010 16:57

StrokeIt jest naprawdę nieoceniony.
Sam używam go od ponad roku i trudno wyobrazić sobie poruszanie się bez niego po systemie, między oknami etc.
Zabrzmi to górnolotnie, ale szczęśliwi wszyscy ci użytkownicy komputera i internetu, co zapoznali się z gestami myszy i co ważne przekonali do korzystania z nich.
Wygoda. Po prostu jedna wielka wygoda.

Co do kwestii gesty przeglądarki kontra StrokeIt, to tutaj wygrywa rozszerzenie Firefox'a Firegestures i zwyczajnie ową przeglądarkę spod obsługi StrokeIt wykluczam, gdyż próba odwzorowania dziesiątków choćby już gotowych gestów byłaby zdecydowanie zbyt żmudnym i pozbawionym sensu zajęciem, mając do dyspozycji tak doskonały dodatek, jak wspomniany Firegestures.

Mam wrażenie, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości korzystania z gestów myszy, a z istnienia takiej aplikacji, jak StrokeIt nawet nie wspominając.

  #9 10.05.2010 01:50

Dla mnie program wręcz niezbędny!

  #8 12.04.2010 16:45

Programik REWELACJA! Od chyba... 5 lat już używam przy każdym PC i notebook'u, przy jakim pracuję i po prostu nie wyobrażam sobie Windows bez niego :) To podstawa podstaw przy szybkiej i bezproblemowej pracy z oknami.

  #7 15.01.2009 00:36

prawy przycisk nie dziala? ;] wystarczy dobrze i z glowa dobrac gesty do typow okienek w ktorych ma dzialac i jest swietnie.
Korzystam od 1,5 roku i musze powiedziec, ze nie wyobrazam sobie na dzien dzisiejszy korzystania z komputera bez tego. Zawsze jak siadam przy nie swoim kompie to ludzie sie dziwnie patrza jak co chwile jakies dziwne, tajemne znaki staram sie bezskutecznie nakreslic na pulpicie. :>

  #6 29.12.2007 21:19

Gdy chce się w coś zagrać radzę wyłączyć ten program ponieważ prawy przycisk myszy nie będzie działał :)

  #5 25.11.2006 23:02

Chętnie skorzystam z propozycji *domkera*
Pozdrawiam Andrzej

  #4 04.10.2006 08:29

Witaj *domker*, jak mozesz mi wysłać chętnie skorzystam.
Pozdrawiam Maciek

  #3 02.04.2006 14:01

Na stronie producenta jak i w internecie nie znalazłem spolszczenia do tej aplikacji ;[ Zdecydowałem się zrobić spolszczenie ;]
Jeśli ktoś chciałby otrzymać spolszczenie do StrokeIt - GG#2946434 (potrzebuję testujących, ponieważ przy tak dużej liczbie wyrażeń, zwrotów mogły zaistnieć błędy w tłumaczeniu)

Komentarze do poprzednich wersji

  #2 09.01.2006 20:17

Kiedyś pisałem do "Dobrych programów" żeby go "podpieli do siebie". Też używam go od kilku lat, jest super podstawowy program na moim kompie.
Polecam.

  #1 07.01.2006 02:19

Swietny program. Uzywam go juz od dobrych dwoch lat i jest bardzo przydatny.