StrokesPlus 2.8.6.4

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StrokesPlus to darmowe narzędzie, które pozwala znacznie usprawnić obsługę komputera poprzez dodanie do systemu obsługi gestów myszy. Za ich pośrednictwem użytkownik może szybciej wykonywać proste, ale częste operacje przeważnie wymagające również użycia klawiatury.

Program oferuje zestaw prostych w obsłudze funkcji do tworzenia gestów myszy, a także ich późniejszej obsługi podczas pracy z komputerem. Możliwe jest tworzenie zarówno akcji dostępnych globalnie, jak również jedynie z poziomu wybranej aplikacji. Proces kreowania nowego gestu ogranicza się do zapisania w programie wybranego ruchu kursorem myszki, wyboru tzw. klawisza/przycisku modyfikatora oraz jednej z dostępnych akcji.

Po poprawnym skonfigurowaniu StrokesPlus gotowy jest do działania. Z poziomu systemu wykonywać możemy gesty myszką (z wciśniętym przyciskiem modyfikatora), a przyporządkowane do nich akcje będą wykonywane automatycznie. Jeśli zechcemy, aby gesty nie były obsługiwane z poziomu jakiejś aplikacji wystarczy, że dodamy ją do listy ignorowanych.

StrokesPlus pozwala automatyzować zarówno proste operacje wykonywane za pośrednictwem klawiatury (np. kopiowanie, wycinanie czy wklejanie), jak również inne, o wiele bardziej skomplikowane - pogłaśnianie/wyciszanie dźwięku, zamykanie aktywnych okien i aplikacji, scrollowanie w dowolnym kierunku itp. W przypadku, jeśli mimo wszystko na obszernej liście wspieranych akcji nie znajdziemy tej interesującej nas, możemy łatwo zaprogramować własną - program obsługuje swój własny język skryptowy.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 03.11.2012 21:41

fajny

average user   2 #2 14.09.2012 10:33

Pod kątem funkcjonalności StrokesPlus jest oczywiście bardzo dobry, bo pozwala na wykonywanie wielu złożonych akcji.
Jednakże wszystko fajnie, ale pod warunkiem znania języka LuaScript, gdyż wszystkie polecenia definiuje się właśnie tej formie.

Jako, że starego psa trudno się uczy nowych sztuczek, więc ja jednak pozostanę przy sprawdzonym StrokeIt, który zresztą z powodzeniem współpracuje z Autohotkey, więc końcowy efekt jest taki, że wszystko to co można wykonywać przy pomocy StrokesPlus i języka Lua, można bez najmniejszego problemu wykonać przy użyciu StrokeIt w połączeniu z Autohotkey.

Wybór już jest indywidualny.

  #1 05.08.2012 22:45

Na forum programu można znaleźć spolszczenie interfejsu.