Strony domowe w Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Pomysłowość programistów pracujących dla Google zdaje się nie mieć końca. Tym razem postanowili oni zająć się kwestią tworzenia i publikowania w Internecie stron domowych użytkowników.

Nowa usługa, zwana Google Page Creator oferuje prosty w użyciu edytor HTML z wieloma gotowymi szablonami i miejsce na stronę na serwerze Google. Tworzone strony będą dostępne pod niezbyt długimi adresami typu nazwaużytkownika.googlepages.com. Mimo ograniczenia do 100MB objętości strony oferta w porównaniu z innymi ofertami darmowego hostingu wydaje się być całkiem atrakcyjna. Nie dziwi zatem ogromne nią zainteresowanie, które, podobnie jak w przypadku serwisu Google Analytics, spowodowało, że dostęp do nowej usługi został tymczasowo zablokowany. Na stronie Google Page Creator można więc jedynie zostawić swój adres, na który otrzymamy powiadomienie w momencie ponownego udostępnienia edytora. Wtedy, aby móc z niej skorzystać trzeba jedynie posiadać konto w poczcie GMail i zarejestrować się w serwisie.

Mimo całego zamieszania z kontrowersyjną polityką firmy dotyczącą działalności w Chinach i problemów dotyczących prywatności użytkowników firma nie przestaje się rozwijać i oferować kolejnych usług. Tym razem, ze względu na charakter usługi, prawdopodobnie nie grozi im wpadka jak w przypadku Google Desktop.

© dobreprogramy
s