r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Studenci Politechniki Łódzkiej wśród finalistów Microsoft Imagine Cup Grants

Strona główna Aktualności

Zespół CodeRaiders reprezentował Polskę w kategorii Projektowanie Oprogramowania w finałach konkursu technologicznego Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku. Członkowie CodeRaiders mają dzięki temu szansę skorzystać z wysokich grantów na wprowadzenie swojego projektu w życie, muszą tylko okazać się lepsi od pozostałych 14 finalistów Imagine Cup Grants. Czy im się to uda, dowiemy się już w styczniu.

Podczas finałów Imagine Cup 2011 Microsoft ujawnił plany dotyczące uruchomienia programu dotacji dla studentów uczestniczących w konkursie. Trzyletni program ma pomóc wdrożyć ich wizje rozwiązania problemów globalnych. Microsoft przeznaczył 3 miliony dolarów na stypendia, oprogramowanie i konsultacje dla najlepszych zespołów, czym jednocześnie pokazuje swoje zaangażowanie w rozwiązywanie palących problemów globalnych — głodu, niedoboru krwi w szpitalach czy katastrof naturalnych. Granty mają pomóc we wdrożeniu aplikacji projektowanych przez uczestników konkursu, na czym skorzystają wszyscy mieszkańcy Ziemi.

Projekty oceniane będą przez jury złożone z ekspertów z wielu dziedzin, w tym również reprezentanci Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, czy fundacji Billa Gatesa. Oceniana będzie wpływ rozwiązania na ludzkość, rentowność projektu, jego jakość i motywacja zespołu. Ważne jest również aby projekt zaadresować do konkretnego problemu. LifeCircle+ zaprojektowany przez CodeRaiders nie zajął żadnego miejsca na podium w Nowym Jorku, ale wybił się na tle innych. Projekt studentów z Łodzi to system skracający czas dojazdu karetki do miejsca wypadku i informujący o dostępności danej grupy krwi w pobliskich bankach. To rozwiązanie ma również poprawić komunikację między stacjami krwiodawstwa, a honorowymi dawcami.

r   e   k   l   a   m   a

W międzyczasie otwarta została rejestracja na Imagine Cup 2012, który będzie miał miejsce w Australii.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.