Studencki Festiwal Informatyczny 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Na trzy dni, od 8. do 10. marca, Kraków zmieni się w centrum polskiej informatyki, a to za sprawą trzeciego już Studenckiego Festiwalu Informatycznego. W Hali Sportowej Akademii Ekonomicznej ponad dwa tysiące słuchaczy z całej Polski weźmie udział w 21 wykładach poświęconych takim tematom jak Web 2.0, języki dynamiczne czy algorytmika.

Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki i każdy znajdzie dla siebie coś pasjonującego. Festiwal rozpocznie prelekcja Roboty antropomorficzne profesora Ryszarda Tadeusiewicza. Spotkanie w Krakowie zaszczycą swoją obecnością sławy świata informatyki, m.in.: Lukas Renggli, Michael Foord, Jacek Laskowski. Lukas Renggli opowie o Seaside - frameworku do tworzenia zaawansowanych aplikacji webowych w Smalltalku, Michael Foord przedstawi tworzenie aplikacji WinForms za pomocą IronPythona, a Jacek Laskowski wygłosi prelekcję na temat Apache Geronimo v2, serwera aplikacyjnego Java EE 5. Poza tym usłyszeć będzie można dobre rady na temat projektowania zabezpieczeń sieciowych, jak i budzący zaciekawienie samą nazwą wykład o informatyce, która naśladuje naturę. Warto też zwrócić uwagę na wykład Grega Badrosa, który opowie o systemie reklam kontekstowych Google Ads, oraz Vahe Amirbekyana który przedstawi kulisy internetowego giganta aukcyjnego eBay.

Trzecia edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego, zorganizowanego przez grupę studentów z kół naukowych informatyki czterech krakowskich Uczelni: Akademii Ekonomicznej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, wzięcia udziału w licznych debatach i dyskusjach z uznanymi specjalistami z branży IT, a co najważniejsze pogłębienia swojej wiedzy na temat najnowszych, często nie poruszanych w ramach studiów, technologii i rozwiązań informatycznych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestrowania się na stronie www.sfi.org.pl, gdzie znajduje się agenda oraz wszelkie informacje na temat imprezy. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

© dobreprogramy