Studencki Festiwal Informatyczny 2009 już od jutra

Strona główna Aktualności

O autorze

Przez najbliższe 3 dni w Krakowie odbywać się będzie Studencki Festiwal Informatyczny - największa tego typu impreza w Europie Środkowej. Dla czytelników dobrychprogramów mamy niespodziankę - podczas Festiwalu będzie można zdobyć firmowe koszulki naszego vortalu.

O tegorocznym SFI już pisaliśmy. Przypomnijmy jedynie, że to międzynarodowa konferencja skierowana do pasjonatów informatyki z całej Polski, tworzona "przez studentów dla studentów". Dzięki temu, celnie trafia w gusta odbiorców i zapewnia niespotykaną gdzie indziej atmosferę. Podczas Festiwalu poruszane jest szerokie spektrum zagadnień takich jak inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, sieci czy Open Source. Różnorodność tematów gwarantuje, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Na stronach Festiwalu dostępne są już plan konferencji i towarzyszących imprezie warsztatów. Na aktywnych uczestników wykładów czekać będą firmowe koszulki vortalu dobreprogramy. Warto dodać, że podczas tegorocznego SFI odbędą się także różne ciekawe konkursy (także internetowe): pojedynek na klawiatury - należy w określonym czasie napisać jak największą ilość słów, układanie klawiatury - rozsypaną klawiaturę należy ułożyć wg zadanego wzoru na czas, włamywanie się na serwer - w celu zdobycia treści wskazanego pliku, konkurs programistyczny - należy napisać program o wskazanej funkcjonalności w jak najmniejszej liczbie linii oraz zagadki logiczno-programistyczne. Nagrodami w konkursach będą vouchery na egzaminy Suna, akcesoria komputerowe i m.in. również nasze koszulki :-) Czytelników, którzy "polują" na gadżety vortalu, a nie mieli dotąd szczęścia w organizowanych przez nas konkursach czy aukcjach WOŚP, zapraszamy na SFI do Krakowa - może tam się uda ;-) W sumie zdobyć będzie można blisko 50 koszulek.

Organizatorami Studenckiego Festiwalu Informatycznego jest grupa studentów z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Vortal dobreprogramy jest głównym patronem medialnym tegorocznego Festiwalu.

Studencki Festiwal Informatyczny 2009 odbędzie się, tak jak poprzednio, w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27. Udział w Festiwalu będzie bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sfi.org.pl.

© dobreprogramy