reklama

Studencki Festiwal Informatyczny w Krakowie już za niecałe 3 tygodnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Studencki Festiwal Informatyczny — konferencja skupiająca pasjonatów komputerów, liczb, wzorów, języków, systemów i technologii — już po raz dziewiąty zagości w Krakowie, tym razem w dniach 14-16 marca. Jak co roku, grupa studentów z czterech krakowskich uczelni (AGH, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego) zadbała o obecność znamienitych gości.

W historii Festiwalu zapisali się już m.in. Joe Armstrong — twórca języka Erlang, Andrew Tanenbaum — twórca systemu operacyjnego MINIX, Stephen Wolfram — twórca programu Mathematica i WolframAlpha, Roman Kluska — twórca i były prezes spółki Optimus SA, Ryszard Tadeusiewicz — specjalista z zakresu informatyki, automatyki i robotyki, biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, Łukasz Foltyn – twórca Gady-Gadu, czy Piotr Konieczny – specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i systemów komputerowych. W czasie 9. Edycji będzie można wysłuchać Kevina Warwicka – okrzykniętego przez media pierwszym cyborgiem, czy Chrisa Millsa – zajmującego się wyglądem stron internetowych i autora książki: „Practical CSS3: Develop and Design”, ale lista prelegentów nie została jeszcze ujawniona w całości.

Świat informatyki jest bardzo rozległy, a więc i tematyka poruszana w trakcie festiwalu jest różnorodna — od programowania w różnych językach i pod różnych systemami operacyjnymi (w tym na urządzenia mobilne), poprzez tworzenie stron internetowych, pisanie gier komputerowych, przetwarzanie danych, interfejsy mózg-komputer, pracę wolnego strzelca, używanie technologii ułatwiających pracę (jak systemy kontroli wersji), aż do bezpieczeństwa sieci komputerowych. Tematów jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że SFI to nie tylko wykłady. To także warsztaty i konkursy z nagrodami.

9. Studencki Festiwal Informatyczny zaplanowano na dni 14-16 marca 2013 (czwartek-sobota) w Centrum Dydaktyki AGH (Pawilon U2). Od początku swojego istnienia konferencja była bezpłatna i tak już pozostanie. Więcej informacji na temat wykładów, konkursów i innych atrakcji związanych z festiwalem można znaleźć na stronie SFI oraz na Facebooku. agenda przewiduje jednoczesne prowadzenie wykładów i warsztatów praktycznych (GIT, Joomla/WordPress) i w chwili pisania tego artykułu nie była jeszcze zamknięta. Portal dobreprogramy objął wydarzenie patronatem medialnym.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama