Studio Neversoft odpowiedzialne za serię Tony Hawk zostało zamknięte

Strona główna Aktualności

O autorze

Zaledwie w maju informowaliśmy o planowanym wchłonięciu studia Neversoft (znanego z takich produkcji jak seria Tony Hawk czy Guitar Hero) przez Infinity Ward. Doniesienia w końcu jednak stały się faktem. Dopiero co odbyła się impreza pożegnalna na której ceremonialnie spalone zostało logo Neversoftu.

Dla społeczności graczy oznacza to mniej więcej tyle, iż nie ma co liczyć na kolejną część kultowej gry z Tony Hawkiem w wykonaniu Neversoftu. Studio od dawna borykało się z rozmaitymi problemami, ostatecznie jednak zadecydowano, że ze względu na zmianę oczekiwań graczy w stosunku do nowych tytułów, lepiej będzie połączyć zespół z Infinity Ward by razem tworzyć lepsze produkcje.

Oba zespoły już wcześniej miały okazję współpracować razem nad Call of Duty: Ghosts. Według Erica Hirshberga, CEO Activision, w trakcie tego współdziałania okazało się, że pracownicy z Neversoftu doskonale uzupełniają się umiejętnościami z ludźmi z Infinity Ward. Podjęto więc działania mające na celu stworzenie jednego super studia.

Byłym pracownikom studia pozostaje zaś życzyć powodzenia w nowej pracy. Na zakończenie współpracy każdy z nich otrzymał od szefa, Joela Jewetta, elegancki nóż z logiem nieistniejącego już studia.

Na obecną chwilę oficjalna strona Neversoftu nadal działa.

© dobreprogramy
s