Stwórz własną mapkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa strona pozwalająca na tworzenie własnych, personalizowanych map. Całość bazuje na popularnej usłudze Google Maps i została stworzona przez Marcina Olaka.

Miejsce.info pozwala na wybranie interesującego nas fragmentu mapy, dodanie opisu, punktów charakterystycznych i tras. Całość można wzbogacić w zdjęcia i linki do innych stron. Obsługa serwisu jest bardzo prosta, w bardzo szybkim czasie można przygotować mapkę, na przykład z instrukcjami dotarcia do firmy, domu, szkoły itp. Aktualnie usługa działa w fazie testowej. Stworzona przez nas mapa dostępna jest pod dwoma adresami, publicznym i prywatnym, pod którym możemy dokonywać zmian.

Powstanie serwisu możliwe było dzięki temu, że Google upubliczniła interfejs programistyczny (API) do swojej usługi. Niedawno Google Maps zostało rozszerzone o bardzo dokładne plany większych europejskich miast, także polskich. Dodano także informacje o głównych drogach, wraz z ich numerami.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie