Sublime Text 3.0 (Build 3143)

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sublime Text to zaawansowany edytor tekstu, który sprawdzi się zarówno w rękach programistów, jak i pisarzy. Jego ogromną zaletą jest szybkość działania i wygoda.

Interfejs Sublime Text jest bardzo prosty, ale mimo tego można skorzystać z jeszcze skromniejszego trybu „bez rozpraszania”, który pozwala całkowicie skupić się na tworzonym tekście lub programie. Można także wykorzystać poziomy monitor i edytować dwa pliki obok siebie. Często używane polecenia znajdują się w palecie komend, którą można wywołać skrótem ⌘⇧P.

Charakterystyczną cechą Sublime Text jest możliwość zaznaczania wielu fragmentów tekstu na raz i zmienianie wszystkich jednocześnie. To funkcja niezwykle przydatna przy refaktoryzacji kodu i innych masowych zmianach tego typu. Program pozwala też szybko zaznaczać wszystkie wystąpienia danego słowa w tekście i zaznaczać kolumnowo.

Sublime Text pozwala skonfigurować praktycznie wszystkie zachowania, skróty klawiszowe, menu i makra plikami JSON. Ponadto program ma potężne API dla wtyczek, które można pisać w Pythonie. Znalazła się tu też konsola Pythonowa.

Sublime Text nie jest programem darmowym, ale wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych ani czasowych. Jedyną niedogodnością jest napis „Niezarejestrowano” na ramce okien programu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sublime Text 3: to już koniec bety, oto pierwsze wydanie stabilne

93
14.09.2017  •  Oskar Ziomek

Jeden z chętniej wybieranych edytorów plików przez programistów, Sublime Text doczekał się sporej aktualizacji. Udostępniona została właśnie stabilna wersja oznaczona numerem 3. Względem poprzedniego wydania, program ma być lepszy dosłownie pod każdym względem, jeszcze bardziej ułatwiając codzienną pracę osób związanych z kodem. Wszystkich zmian rzeczywiście jest mnóstwo i dotyczą praktycznie każdego aspektu aplikacji, począwszy od wyglądu, na funkcjonowaniu i wydajności kończąc. To, co może być zauważalne dla użytkowników już w pierwszej chwili to nowa ikona i kolorystyka interfejsu.…

Citrio, Monosnap, TextMate, InkHunter i Blown Away – najciekawsze aplikacje tygodnia

15
09.04.2016  •  Anna Rymsza

Koniec tygodnia zbliża się wielkimi krokami, więc zapraszam Was do przejrzenia listy najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Citrio Citrio to szybka i lekka przeglądarka stron internetowych, bazująca na otwartym Chromium i pozornie podobna do Chromea. Ma nawet możliwość integracji z kontem Google i pozwala instalować te same rozszerzenia, co Chrome. Ma jednak kilka dodatkowych możliwości – pozwala pobierać filmy z wielu serwisów, ma zaawansowanego menedżera pobierania i klienta sieci BitTorrent. Najważniejsze jest jednak to, że Citrio w pełni szanuje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję