reklama

Subskrypcje w Google Play teraz z możliwością „jazdy próbnej”

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google Play — sklep z oprogramowaniem dla Androida — udostępnił deweloperom aplikacji sprzedawanych na zasadzie subskrypcji możliwość oferowania użytkownikom „jazdy próbnej”, w czasie której klienci będą mogli przetestować dany program bez obaw o koszty.

Nowe zasady sprzedaży aplikacji objętych subskrypcją (takich jak np. AutoMapa) pozwalają twórcom na ustalenie specjalnego okresu próbnego, w czasie którego użytkownicy mogą sprawdzić, czy dana appka spełnia ich oczekiwania, mając do dyspozycji pełny zakres jej możliwości. Minimalny okres próbny wynosi 7 dni, jednak producent aplikacji może zdecydować o jego przedłużeniu.

By skorzystać z darmowej „jazdy próbnej” (o ile jest oferowana dla tej konkretnej aplikacji), wystarczy wykupić subskrypcję o wybranej długości standardową metodą z poziomu aplikacji. Google naliczy wówczas użytkownikowi opłatę 0 złotych i poinformuje go mailem o zakupie. Jeżeli w czasie trwania okresu próbnego zrezygnujemy z subskrypcji, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. Jeżeli zaś zatrzymamy testowany program i dokupioną treść na swoim urządzeniu, opłata zostanie naliczona normalnie po zakończeniu pierwszego „wykupionego” okresu i przejdziemy na normalny plan opłat.

Wprowadzenie okresów testowych dla subskrypcji to kolejny krok ku popularyzacji płatnych treści w ekosystemie Androida. Mobilny system Google mocno ustępuje w tym względzie swojemu konkurentowi od Apple — iOS — którego użytkownicy zdecydowanie częściej sięgają po płatne aplikacje, subskrypcje, prenumeraty i zakupy z poziomu posiadanych już appek.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić