reklama

Substance 3D 1.1

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Substance 3D to ciekawy program, przeznaczony do modelowania obiektów przypominających kształty organiczne (muszle, rośliny, fantastyczne stworzenia), fraktalne i efemeryczne. Na modele można nałożyć wybrane tekstury i uwiecznić przez fotorealistyczne renderowanie. Przykłady tego, co można dzięki niemu osiągnąć, znalazły się na Facebooku.

Substance 3D wykorzystuje algorytmy modelowania proceduralnego oraz imitujące proces ewolucji do tworzenia naprawdę ciekawych modeli. Dzięki temu artyści mogą zaprzęgać proces przypominający dobór naturalny do tworzenia. Możliwości tworzenia są dzięki temu praktycznie nieograniczone, ale nie wymagają specjalistycznej wiedzy o modelowaniu, renderowaniu ani o algorytmach genetycznych.

Pracę w Substance 3D można zacząć korzystając z jednego z gotowych przykładów bądź stworzyć swój model od podstaw w edytorze sekwencji genów. Szkielet modelu jest na bieżąco uzupełniany w miarę dodawania kolejnych chromosomów. Fraktale, które zostaną wykorzystane do tworzenia trójwymiarowych form można oglądać „pod mikroskopem”, co pozwala precyzyjnie wybrać interesujący fragment. Każdą strukturę organiczną można przekształcić w kostkę skamielin.

Modele stworzone w Substance mogą rozwijać się w czasie, a zakończone można zapisać w przenośnych formatach i otworzyć ponownie w takich programach, jak Maya, 3ds Max, Blender, CInema 4D i wielu innych.

Za renderowanie odpowiada silnik P.U.R.E (Physically-based Unbiased Rendering Engine). Jego ustawienia pozwalają dostosować głębię ostrości obrazu, a do ustawień oświetlenia można wykorzystać własne obrazy HDR. Jeśli model jest renderowany na obrazie dostarczonym przez kamerkę laptopa, jego oświetlenie również jest dostosowane automatycznie.

Korzystanie z Substance 3D wymaga przyzwyczajenia się do nieco przestarzałego, ale czytelnego interfejsu – należy pamiętać, że jego rozwój zakończył się w 2012 roku.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 11.06.2016 02:05

@MarekVite (niezalogowany): W YouTube nauka " Substance 3D " i coś tam - )

  #4 10.06.2016 09:45

@Anonim (niezalogowany): Program " Sbstance-3D " nie pracuje w Win_8.1 !!!. Architektura rejestru.

  #3 01.10.2015 16:58

@Anonim (niezalogowany): Sprwadź czy twoja karta Video, jest kompatybilna na slocie AGP lub PCIEXPRES. Jeśli twoja karta Video wymaga np. 100 MHz a ty masz wielokrotność 66.6 MHz (FSB magistrala ) nie będzie pracować dopalacz Video. Szukaj w oprogramowaniu do Karty Video. Jeśli nie masz , zmień kartę Video i pamiętaj o magistrali w PC-e !.

  #2 08.07.2015 19:55

Program ma jakieś błędy po instalacji, po co dodajecie rzeczy które nie działają? Windows 7, 8 i Xp, sprawdzane na kilku kompach.

  #1 01.06.2015 21:07

Jakiś błąd wywala w Windows 8.1

reklama