Sudoku 1.1

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sudoku to jedna z ulubionych rozrywek umysłowych wielu ludzi, ale komputerowcy przecież nie będą marnowali papieru. Skorzystają z wersji PC popularnej gry znanej z gazet czy specjalnych wydawnictw. Jeden z bardziej cenionych projektów tego typu to dzieło nazwane po prostu Sudoku, niegdyś rozpowszechnianie jako Papppocom Sudoku. Komercyjny produkt po latach udostępniono w końcu zupełnie za darmo.

Zasady zabawy oczywiście pozostają takie same, jak w papierowej wersji. Domyślnie dostajemy siatkę 9 kwadratów po 9 pól do zapełnienia cyframi od 1 do 9. Część cyfr jest od razu umiejscowiona w kratkach, pozostałe należy wpisywać tak, aby potem w każdej kolumnie, wierszu i pojedynczym kwadraciku żadna cyfra się nie powtórzyła. Produkcja oferuje kilka poziomów trudności, a poza tym istnieje możliwość modyfikacji rozmiarów całej siatki, by móc pogłówkować np. przy kilkunastu prostokątach do uzupełnienia.

Gra oferuje prosty, ale przez to przejrzysty interfejs, w całości obsługiwany myszką, którego wygląda da się dodatkowo modyfikować w opcjach. Łamigłówki generowane są za każdym razem losowo. Istnieje funkcja przepisania cyfr z papierowego sudoku, jeśli komuś szczególnie spodobała się jakaś gazetowa wariacja gry. Da się też zrobić w drugą stronę, czyli wydrukować wygenerowaną siatkę do wypełnienia długopisem.

Uwaga!

Aby odblokować pełnię możliwości, które oferuje Sudoku, należy wprowadzić specjalny bezpłatny klucz licencyjny w opcji Enter Key... z menu File:

  • Key: 000015-D5RDHT-HFJTRN-1CMVNX-D9NVWM-W0HAFU-QVJ29V-CRBZVW-PU7JME-TCZENU
  • Name: Sudoku Player

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!