reklama

Sugestie trafiają do Google Play – znalezienie aplikacji będzie łatwiejsze

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Najbardziej znaną usługą Google jest oczywiście najlepsza wyszukiwarka internetowa, indeksująca praktycznie wszystkie publiczne zasoby sieciowe. Tym bardziej dziwi, jak kiepska była wyszukiwarka zaimplementowana w sklepie Google Play. Trwają jednak prace nad jej udoskonaleniem, czego efekty mogą już zobaczyć wybrani użytkownicy. Znalezienie konkretnej aplikacji powinno być znacznie szybsze.

Po ostatniej aktualizacji w mobilnej aplikacji Google Play pojawiły się sugestie, przypominające te tych z mobilnej wyszukiwarki Google. Nowy element interfejsu znalazł się tuż pod polem wyszukiwarki i pokazuje uzupełnienia do szukanej frazy.

Przykładowo, po wpisaniu nagrywanie ekranu otrzymamy podpowiedzi, które pozwolą uściślić listę wyszukanych aplikacji. Jak możemy zobaczyć na zrzutach ekranu, możemy określić czy chcemy aplikacji do nagrywania rozgrywki z gier czy aplikacji oferującej dodatkowo obsługę przedniej kamerki. Pozwala to na przefiltrowanie listy i pozbycie się aplikacji, które nie spełniłby naszych oczekiwań.

Dostęp do nowej funkcji mają nieliczni, znaczna większość użytkowników wspomina, że nie spotkała się jeszcze ze sugestiami. Google więc dopiero rozpoczęło testy i dostęp ustalany jest po stronie serwerów – wybierani się tylko dani użytkownicy. Pozostali otrzymają dostęp później.

Cieszmy się, że Google Play jest ciągle ulepszane. Jednak sklep wymaga jeszcze sporo zmian, od lepszej moderacji komentarzy, przez usprawnienia wyszukiwarki, kończąc na najważniejszym elemencie, czyli porządnym oczyszczeniu sklepu ze śmieci.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama