Sukces amerykańskich negocjatorów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Przekraczający 90 proc. rynku poziom piractwa komputerowego w Chinach i duża pobłażliwość władz dla tego procederu to ogromny problem dla zachodnich producentów oprogramowania. Jakby tego było mało, chińskie władze wymyśliły niedawno rozporządzenie, by ich instytucje państwowe kupowały wyłącznie chińskie oprogramowanie. To odcięłoby zachodnich dystrybutorów od rynku ocenianego na 8 mld dol.

W poniedziałek w Pekinie amerykańska delegacja pod przewodnictwem sekretarza ds. handlu Carlosa Gutierreza spotkała się z chińskimi negocjatorami pod wodzą wicepremiera Wu Yi. Wystarczył jeden dzień, by Amerykanie wymogli na chińskich władzach obietnicę rozwiązania obu problemów. Chińczycy zapowiedzieli zaostrzenie sankcji za naruszanie wartości intelektualnych. Nowe prawo ma sprawić, że więcej spraw będzie ściganych z urzędu i kierowanych do sądu. Dotychczas władze ograniczały się do ustanowienia nagród do 40 tys. dol. za wskazywanie miejsc masowej produkcji nielegalnych kopii. Drobni handlarze i producenci byli właściwie bezkarni.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt.: Sukces amerykańskich negocjatorów? zamieszczonym w serwisie Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s