r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sukces finansowy Apple w ostatnim kwartale

Strona główna Aktualności

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku obrachunkowego. Jak można się było spodziewać, wypadły nadzwyczaj pozytywnie.

Przychody firmy z ostatniego kwartału wyniosły 20,34 mld dolarów, natomiast zysk netto - 4,31 mld dolarów. Dla porównania w analogicznym okresie w zeszłym roku otrzymano 12,21 mld przychodu i 2,53 mld zysku netto. Gołym okiem widać bardzo duży wzrost zarówno w przychodach jak i zyskach firmy. Sprzedaż zagraniczna wyniosła w tym kwartale 57% wszystkich przychodów firmy. Apple pobił też rekord na giełdzie. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, po raz pierwszy w historii za pojedynczą akcję firmy z Cupertino płacono 300 dolarów.

Powodem tak dobrej sytuacji firmy jest świetna sprzedaż urządzeń przenośnych, zwłaszcza wprowadzonego w tym roku tabletu iPad. Tylko w czwartym kwartale Apple sprzedał 4,19 mln tych urządzeń, zaś smartfonów iPhone - 14,1 mln. W sumie sprzedano już 125 mln urządzeń z systemem iOS. Podano też do informacji, że w sklepie App Store zarejestrowanych jest już 200 tys. deweloperów, zaś przychody ze sklepu iTunes Store wyniosły ponad 1 mld dolarów. Ponadto zapowiedziano aktualizację systemu iOS do wersji 4.2, która będzie miała miejsce w listopadzie. Warto przypomnieć, że na jutro planowana jest konferencja, podczas której Apple najprawdopodobniej poda informacje na temat nowego systemu operacyjnego dla swoich komputerów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.