reklama

Sun ODF Plugin (wreszcie) działa z Microsoft Office 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydany wczoraj Service Pack 1 dla pakietu Microsoft Office 2007, oprócz całego szeregu poprawek rozwiązuje także problem związany z wtyczką Sun ODF Plugin.

Sun ODF Plugin to wtyczka rozszerzająca możliwości pakietu Microsoft Office o obsługę formatu OpenDocument Format (ODF) w aplikacjach Word, Excel i PowerPoint. W przeciwieństwie do rozwiązania tworzonego przy wsparciu Microsoftu, wtyczka Suna obsługuje również starsze edycje pakietu Office (2000, XP, 2003), nie współpracowała jednak dotąd poprawnie z najnowszą wersją 2007. Tak było do wczoraj, bowiem wydany Service Pack 1 dla Microsoft Office 2007 rozwiązał ten problem, o czym poinformował Brian Jones - program manager zajmujący się w firmie Microsoft formatem Open XML w nowym Office 2007.

Dzięki temu także użytkownicy pakietu Microsoft Office 2007 będą mogli otwierać i zapisywać pliki w formacie ODF, z którego korzysta alternatywny OpenOffice.org, a także szereg innych programów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić