r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sun przejmie Innoteka

Strona główna Aktualności

Sun ogłosił, że zawarł porozumienie w sprawie przejęcia firmy Innotek, znanego producenta rozwiązań wirtualizacyjnych - bezpłatnego oprogramowania Open Source VirtualBox. Jego funkcjonalność ma rozszerzyć możliwości istniejącej platformy Sun xVM na komputery typu desktop i umocnić pozycję firmy Sun na rynku usług wirtualizacji.

VirtualBox jest narzędziem umożliwiającym uruchamianie na stacjach roboczych lub notebookach wirtualnych instancji systemów Windows, Linux, Mac i Solaris. Jest to rozwiązanie typowo użytkowe, stworzone z myślą o programistach, testerach czy administratorach. W ciągu roku producent zanotował cztery miliony pobrań aplikacji.

Nie jest to jedyne ważne przejęcie firmy Sun w ostatnim czasie - przypomnijmy, że miesiąc temu zawarto porozumienie w sprawie nabycia oprogramowania bazodanowego MySQL. Sun udziela się również coraz aktywniej w społeczności Open Source, czego dowodem może być chociażby sponsoring konkursu dla programistów, w którym firma funduje nagrody o łącznej wartości miliona dolarów.

VirtualBox można przez cały czas pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.