reklama

Sun vs IBM: będzie reaktywacja?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi Bloomberg, powołując się na źródła bliskie sprawie, Sun jest gotowy do wznowienia rozmów z IBM w sprawie przejęcia. Warunkiem jest odpowiednio duże zainteresowanie ze strony IBM - firma chce, aby IBM zobowiązał się do fuzji nawet w przypadku przeszkód. Miałoby to zapewnić Sunowi gwarancję przejęcia na wypadek zainteresowania się całą sprawą urzędów kontrolujących.

Przypomnijmy, że prawdopodobnym powodem zerwania rozmów okazało się odrzucenie przez Suna ceny wykupu akcji. Cena ta ustalona została ostatecznie na poziomie 9,40 dolara. Jest to kwota nieco mniejsza niż ta, o której mówiono dwa tygodnie temu (9,50) i znacznie mniejsza niż oryginalna cena 10-11 dolarów z połowy marca. Obie firmy nie zajęły oficjalnego stanowiska.

Przerwanie rozmów wyraźnie widać na giełdzie, na której Sun stracił 28% na wartości. Tylko dzisiaj ceny akcji spadły 10 centów do 6,13 USD oraz 42 centy, do 98,85 USD w przypadku IBM.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić