Supaplex 6.3

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra Supaplex, która czerpała sporo z nieśmiertelnego projektu Boulder Dash, zdołała wyrobić sobie przed laty własną markę. Gracze głowili się nad przejściem kolejnych etapów lekko zręcznościowej łamigłówki, próbując dotrzeć sympatyczną czerwoną kulką do wyjścia. Tak jak wiele starych produkcji, również ta została w pewnym momencie udostępniona bezpłatnie. W międzyczasie doczekała się poprawek kodu.

Ponad sto dostępnych poziomów daje niezły logiczny wycisk, w większości nakazując zastanawiać się, jak przebyć etap, po drodze zbierając wszystkie kolorowe przedmioty przypominające nieco formą symbol atomów. Tylko po zgromadzeniu wszystkich możliwe staje się przejście dalej. Trudności to wcale głównie nie obecni niekiedy nieprzyjaciele, lecz przede wszystkim odpowiednie manewrowanie głazami, by nie spadły na głowę lub zablokowały drogi, bo potem trzeba przechodzić etap od początku.

Kolorowa oprawa graficzna przywodziła na myśl części komputerowe, co było bardzo umyślnym zabiegiem w czasach, gdy komputery osobiste przeżywały rozkwit. Okrągły bohater może przepychać obiekty, korzystać z terminali komputerowych i specjalnych przejść. Nie ma limitu czasowego, więc z niczym nie trzeba się śpieszyć. Gra umożliwia mimo wszystko opuszczanie układów, które sprawiają trudność, aby nas nie irytować.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!