Super Wolfenstein HD 1.0

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Co by było, gdyby po tylu latach id Software zdecydowało się odświeżyć kultowego Wolfensteina 3D na realistycznym silniku graficznym i fizycznym, a do tego dorzucić elementy Minecrafta? Projekt Super Wolfenstein HD niezależnych twórców jest na to pytanie właśnie odpowiedzią. Teoretycznie proste poziomy stają się niebezpieczne, gdy ściany pięknie się kruszą, a wrogowie są po prostu nieobliczalni w swoich działaniach.

Niebieskie mury oraz charakterystyczne drzwi to tylko zmyłka, bowiem dzieło jest tak naprawdę niezwykle wciągającą parodią klasycznej strzelanki FPP. Podstawowa broń tutaj to sztylety do rzucania, których mamy tylko tyle, ile zebraliśmy. Później dochodzi do tego pistolet, aby móc nawiązać równą walkę z większą liczbą przeciwników, jak też łopata, służąca do niszczenia otoczenia w poszukiwaniu ukrytych pomieszczeń np. z apteczkami. Ostatecznie robi też za broń obuchową. Trzeba się mieć na baczności.

Naziści oraz ich psy zostali ukazanie w lekko zdeformowanej formie, aby bardziej przypominać postacie z Minecrafta. W miarę realistycznie jednak upadają od naszych ciosów, zaś czasami odrzut ich pistoletów sam potrafi powalić nieprzyjaciół na ziemię, co prezentuje się komicznie. Salwa oddana przez nich na ślepo przy okazji odłupie wielkie kawałki tynku ze ścian. Co ważne, wrogowie mało kiedy pudłują, kiedy już nas dostrzegą, więc warto bawić się w podchody, odstrzeliwując im przykładowo elementy pancerza. Cel główny to dotarcie do wyjścia z etapu, a pośredni po prostu przeżyć.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!