SuperMemo 98 9.3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SuperMemo 98 to bezpłatna wersja świetnego programu przeznaczonego do przyswajania wiedzy, szczególnie dobrze sprawdzającego się we wspomaganiu nauki języków (słówek i zwrotów). Metoda zastosowana w programie została opracowana przez dwóch polskich naukowców z Akademii Medycznej w Poznaniu (dr Piotra Woźniaka i dr Edwarda Gorzelańczyka), jej implementacją zajął się fizyk Janusz Muratowski. SuperMemo rozwijane jest od przeszło 20 lat jako projekt komercyjny jednak starsze wersje udostępniane są bezpłatnie. Mimo, że program ma już swoje lata nadal może być nadzwyczaj przydatny, tym bardziej że metoda nauki w nim wykorzystywana uznawana jest za niezwykle skuteczną. Sam program jest niejako podstawą nauczania, do nauki niezbędne są bazy wykorzystywane podczas nauczania.

Program działa w trzech trybach (początkujący, uproszczony, profesjonalny), tryby podstawowe "beginner" i "basic" przeznaczone są dla początkujących użytkowników, natomiast professional umożliwia dokładną kontrolę procesu dydaktycznego.


Uwaga

1. Do pobrania udostępniany najnowszą, bezpłatną wersję SuperMemo 98 "uwolnioną" w 2005 roku.

2. Bazy niezbędne do nauki można tworzyć zarówno samemu jak również pobrać z sieci (dostępne są zarówno płatne jak również tworzone amatorsko), można dotrzeć zarówno do zasobów związanych z nauką języków jak również związanych z szeregiem innych dziedzin.

3. Należy pamiętać, że bazy są "zgodne w dół" tzn. można korzystać jedynie z baz dla wykorzystywanej wersji jak również stworzonych dla wersji starszych.

4. Jedną z kolekcji baz dla wersji 98 znaleźć można pod adresem akson.sgh.waw.pl

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #16 12.08.2014 23:02

Pewna alternatywa dla SuperMemo na Androida moze byc takze PeterMemo Flashcards http://pmf.c0.pl/ lub link bezposrednio do strony, z ktorej mozna pobrac http://pmf.c0.pl/download.html (jest tez w sklepie Googla). Troche ciezko instaluje sie nowe bazy, bo trzeba je recznie pobrac z netu i umiescic w odpowiednim katalogu. Do tego nie obsluguje obrazkow. Za to ma fajny, przejrzysty interfejs i pare ciekawych funkcji.Moze komus sie przyda....

  #15 27.07.2014 15:41

Hej!

Jesli szukacie odpowiednia SuperMemo na urzadzenia z Androidem, to polecam - http://www.pmf.c0.pl (w szczegolnosci przyda sie posiadaczom starych baz z SuperMemo dla Palm OS, bo bezposrednio importuje pliki w tym formacie).

  #14 20.11.2010 14:20

ale syfiasty program teraz wiem czemu jest za darmo nie polecam

  #13 05.08.2010 16:26

4. Jedną z kolekcji baz dla wersji 98 znaleźć można pod adresem akson.sgh.waw.pl

ludzie nauczcie się czytać, co?

  #12 03.01.2010 07:58

Jestem Profesorem zwyczajnym Międzynarodowej Akademii Nauk San Marino. Obroniłem tam pracę habilitacyjni modelowania elektrycznego przepływu informacj w organizmie człowieka i jego otoczeniu" "ais.sanmarino.org" oraz http://www.realizatorzy.prv.pl
podana jest tam teoria pola informacyjno-emocjonalnego, która może być przydatna w dalszym rozwoju podanej tu ideii.
mój adres:jlech@o2.pl

  #11 22.05.2008 14:11

Mam do Was pytanie i byłbym wdzięczny za pomoc jeśli ktoś z Was miał już do czynienia z poniższymi sytuacjami.

Korzystam już z SM 98 od dosyć dawna, natomiast dzisiaj przez nieuwagę przeszedłem z trybu interfejsu profesjonalnego na egazminacyjny co spowodowało bardzo ograniczoną komunikację z programem . Ctrl+alt+F12 niestety nie działa. Czy wiecie może jak powrócić do wcześniejszych ustawień ?

Dodatkowo, wcześniej podczas nauki, przy kolejnym itemie wyrzuciło mi repetition index na poziomie -1 ( zwykle wszystkie wartości są >0), wyświetlał się error i system uniemożliwiał dalszą naukę.

  #10 21.05.2008 22:00

Darmowe bazy do programu można sobie ściągnąć z eMula'e :)

  #9 27.03.2008 21:52

Hej niech ktoś mi poda strony do z których można pobrać sobie darmowe bazy do tego programu :D
dzięki

  #8 27.03.2008 21:50

hej mam proźbę niech ktoś mi poda jakieś adresy do pobrania darmowych baz do tego programu :D

Komentarze do poprzednich wersji

  #7 21.03.2008 01:18

hej a ja mam pytanie wiem że właśnie po to jest ten program żeby nauczyć się języków jednak jak spolszczyć supermemo -to by mi bardzo ułatwiło naukę i pracę

  #6 13.03.2008 21:54

Jakby ktoś potrzebował pomocy przy tworzeniu bazy to z chęcią pomogę gdyż wiem, że początki mogą być trudne, sam doświadczyłem to na sobie, a teraz to już tylko "zabawa" a nie żaden problem..

W razie gdyby to proszę pisać na e-mail'a duszek00@gmail.com

  #5 18.11.2007 16:07

pobrałam supermono ale nie bardzo wiem jak mam utworzyć bazę może ktoś mi pomoze

  #4 15.10.2007 22:09

Wiem, że spermemo dopasowuje interwały do stopnia zapamiętania, ale nie używa sztucznych sieci neuronowych. SSN uczy się od Ciebie jaką masz pamięć ogólnie, a nie tylko wyznacza interwał na podstawie oceny. Polecam też stronę autora Fullrecall: http://szybkanauka.net/

Poza tym FR jest wieloplatformowe.
Co do supermemo słyszałem, iż gdy w bazie jest kilkadziesiąt tysięcy elementów powstają opóźnienia na słabym sprzęcie.
Poza tym by w supermemo 98 przejść do następnego elementu muszę kliknąć, że chcę następny, a w FR przechodzę do następnego automatycznie. Gdy 100 razy program zadaje mi pytanie, czy chcę przejść dalej, to reaguję drobną irytacją.

A tak poza tym, to superemo, to też dobry program. Testowałem i Supermemo i Fullrecall. Mi przypadł do gustu ten drugi. Co do licencji, to wykupując licencję dostajesz 2 bazy - (słówka angielskie wzbogacone o dźwięk i obrazki, a także bazę idiomów).

  #3 15.10.2007 10:52

@Alek

Do SuperMemo też można dodawać grafikę i dźwięk, wersja 98Freeware nie wymaga instalacji, metoda SuperMemo też dopasowuje interwały do częstości zapominania odpowiedzi. Dodatkowo rozmiar bazy nie wpływa na konieczność jej dzielenia ani kupowania licencji :-)

  #2 15.10.2007 01:59

Znam lepszy program. Jest oparty o sztuczne sieci neuronowe. Można w nim dodawać obrazki i dźwięki. Można do niego zaimportować każdą bazę wyeksportowaną z supermemo - także te ze strony sgh. Program nie wymaga instalacji. Jest dostępny i na Windowsa i Linuksa! i FreeBSD! i na Pocket-PC i na Palm OS.
W Windowsie nie wymaga nawet instalacji. Wystarczy trzymać go np. na pulpicie. Regularnie używany daje lepsze efekty niż supermemo właśnie sięki sztucznej sieci neuronowej, która "uczy się" tego jaką pamięć ma użytkownik i dopasowuje do tego interwały.
http://fullrecall.com/pl/

Do 500 elementów w bazie jest za darmo. Powyżej 500 można założyć kolejną bazę do 500 elementów lub kupić licencję.

  #1 12.10.2007 16:57

Polecałem ten program w komentarzu do Idiomera i podtrzymuję każde słowo - metoda SuperMemo to absolutna rewelacja, wymaga tylko jednego - regularności. Słownictwo samo wchodzi do głowy, człowiek nawet nie wie, kiedy. Wystarczy 15-20 minut dziennie (ale codziennie) i już. Polecam do wszystkich języków obcych - można samemu robić własne bazy z właściwie każdym rodzajem wiedzy.