Superfrog HD Superfrog HD 1.02

Strona główna iOS Gry Platformowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Superfrog to klasyczna gra platofrmowa, w której gracz kierując poczynaniami żaby o ponadprzeciętnych zdolnościach przemierza kolejne światy w celu uratowania pięknej księżniczki. Gra jest przeniesieniem tytułu o takiej samej nazwie, który powstał dzięki firmie Team17 w 1993 roku z myślą o komputerach Amiga na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Fabuła gry jest bardzo prosta. Gracz wciela się w postać księcia, którego ukochana została porwana przez złą czarownicę. On sam został zamieniony w żabę. Dzięki napiciu się niesamowitej lemoniady stał się on Super Żabą (tytułowy Superfrog), zyskał on zdolności, które pozwalają mu przeciwstawić się czarownicy i wyruszyć w drogę w celu uratowania księżniczki. Gra jest podzielona na 24 plansze pogrupowane w łącznie 6 światach. Wszystkie bazują na oryginalnych, są jednak nieco zmienione. Grafika gry została znacznie unowocześniona względem pierwszej wersji, przeniesiono ją na do poziomu HD.

Rozgrywka polega na pokonaniu planszy – dotarcia od miejsca początkowego do bezpiecznego schronienia. W tym czasie gracz może zbierać ulokowane na mapie monety, a także owoce. Na jego drodze stają różnego rodzaju pułapki (np. śmiertelnie groźne kolce), a także inne zwierzęta i potwory. Superfrog może zwiększać swoje umiejętności po zebraniu odpowiednich kuponów i napojów: chwilowo staje się bardzo szybki, niewidzialny i nieczuły na przeciwników, lub wyhamowuje po szaleńczo szybkim biegu. Dodatkowe opcje to możliwość krótkiego lotu przy pomocy peleryny i doczepianych skrzydełek, a także broń, rzucanie kulką z oczami, która przypomina głowę żaby.

Graczowi towarzyszy w tle spokojna muzyka. Zbierane podczas gry monety można wykorzystać po zakończeniu etapu podczas gry w jednorękiego bandytę. Tam gracz może zyskać dodatkowe punkty, życia, a nawet otworzyć sobie łatwiejszą drogę do dalszych lokacji. Gra posiada dodatkowy tryb Frog Trials, w którym gracz przemierza nieskończoną planszę starając się zebrać jak najwięcej monet i owoców przed upływem określonego czasu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!