reklama

Superfrog HD dużo łatwiejszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Szykowany jeszcze na ten rok Superfrog HD to projekt, który podąża za współczesnymi trendami. Z jednej strony mamy do czynienia z przerysowaniem bardzo klasycznego tytułu do wyższej rozdzielczości, a z drugiej niestety z uproszczeniem rozgrywki. Komputerowcy już mogli pomarudzić, że gra powstaje z myślą o konsolach PS3 oraz PlayStation Vita, a teraz w sumie pewnie się ucieszą z braku swojej wersji, bo zachowają dawne miłe wspomnienia.

Marketingowcy Team17 zachwalają zmiany, bo według nich uczynią one zabawę mniej frustrującą, a poza tym kto miałby zauważyć, że w którymś miejscu przykładowo usunięto kolce? Do tego deweloperzy dorzucą jeszcze dynamicznie zachowującą się kamerę, odpowiednio powiększającą i pomniejszającą pole widzenia, aby było widać, jakie niebezpieczeństwa na nas czyhają. Nie trzeba też będzie już zbierać monet, żeby otworzyć przejście do kolejnego etapu — wystarczy dotrzeć do końca bieżącego. PS Vita ma się dogadywać z PS3, służąc za ekran mapy z zaznaczonymi sekretnymi pomieszczeniami, więc też o radosnym błądzeniu w celu odkrycia skarbów można zapomnieć. Za to dostaniemy edytor poziomów i nowy tryb — z Żabą pędzącym przed siebie i zbierającym czas...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama