r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Surface 2 już bez RT? Co z wersją Pro?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Zarządca sieci reklamowej obsługującej aplikacje dla Windows i Windows Phone, AdDuplex, w pewnym stopniu przypadkiem rzucił nieco światła na plany Microsoftu. Gigant z Redmond, mimo relatywnie małego zainteresowania tabletami z systemem Windows RT, trzyma się swojego planu i szykuje kolejną generację urządzenia Surface.

Dane zebrane z 393 aplikacji z Windows Store, których autorzy korzystają z SDK AdDuplex, wykazały między innymi, że Surface RT jest najpopularniejszym urządzeniem z Windows RT (9,5% aplikacji obsługiwanych przez sieć działa na tym urządzeniu), a co więcej, od kwietnia zyskał na popularności (do 9,5% z 6,2%). Wpływ na to zapewne miała obniżka ceny Surface RT oraz zniżki edukacyjne. Surface Pro z pełnym Windows 8 zgarnął 1% udziału, podobnie jak Dell XPS 10, Toshiba Satellite C855D i Samsung ATIV Smart PC. Liderem produkcji urządzeń z Windows 8 i RT jest niezmiennie HP, którego najpopularniejszy, tani model 2000 zgarnął 3,2% udziału w zestawieniu, Pavilion g6 — 2,9%, zaś g7 — 1,2%. W sumie AdDuplex zarejestrował ponad 10 tysięcy modeli urządzeń. Dane przedstawiają stan na 24 sierpnia tego roku.

Przy okazji analizy świeżych danych AdDuplex znalazł też nowe urządzenia, o których jeszcze nie słyszeliśmy. W morzu producentów i modeli dało się wyłowić między innymi Microsoft Corporation Surface 2 i Microsoft Corporation Surface with Windows 8.1 Pro. Przynajmniej ten pierwszy wygląda jak całkowicie nowe urządzenie. Niestety nie wiemy na pewno, czy jest to kolejna generacja Surface z Windows RT, tylko ze skróconą nazwą. Pod znakiem zapytania stoi na razie przyszłość wersji Pro tabletu, choć odnaleziony model sugeruje, że dostanie on aktualizację do Windows 8.1.

r   e   k   l   a   m   a

Drugim odnalezionym przez AdDuplex urządzeniem (prawdopodobnie są to kolejne prototypy tego samego sprzętu) jest RX-107, -108, -113, -114, -115 i -116, którego producentem jest Nokia.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.