Surface Mini od Microsoftu będzie miał premierę 20 maja

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął dziś rozsyłanie zaproszeń na spotkanie, które ma odbyć się 20 maja w Nowym Jorku. Wszystke znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Redmond planuje w jego trakcie prezentację urządzenia Surface Mini. Nowy model małego tabletu będzie pierwszym tego typu urządzeniem od Microsoftu.

Mały Surface ma być rozszerzeniem linii tabletów z Redmond, na którą składają się obecnie modele Surface 2 i Surface 2 Pro. Wersja mini będzie próbą nawiązania walki o klienta, który do tej pory kuszony był innymi ofertami. Użytkownik szukający małego tabletu miał do wyboru iPada Mini od Apple'a, szeroką gamę urządzeń z Androidem, czy tablety od Asusa, Acera, Lenovo czy Della, które również działają pod kontrolą systemu Windows 8.x.

O samym Surface Mini nie wiemy jednak zbyt wiele. Przecieki wskazują, że będzie to tablet o przekątnej 7,5 cala, z ekranem o rozdzielczości 1080p. Sam system najprawdopodobniej będzie w wersji RT i nie ma co liczyć na pełną wersję Windows 8 (nie RT).

Nowy model nie będzie miał lekko na rynku. Surface nadal nie sprzedaje się tak dobrze jak by chciał tego Microsoft. Czy mały tablet może to zmienić? Nikt nie jest w stanie tego powiedzieć, aczkolwiek ma on szansę na szersze zaistnienie niż jego większy brat. Niska cena oraz większa dostępność mogą sprawić, że Surface Mini może być chętnie wybierany przez klientów końcowych.

© dobreprogramy

Komentarze