Surfy Surfy 5.0.0.0

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Surfy to przeglądarka internetowa przeznaczona dla systemu Windows Phone. Choć bazuje na silniku mobilnego Internet Explorera, to pod wieloma względami przewyższa aplikację Microsoftu.

Pierwsza nowość wita nas już na stronie głównej. Surfy zapożyczył z desktopowych przeglądarek otwieranie nowych stron w kartach. Dzięki czemu o wiele łatwiej przełączać się między nimi. Przy okazji niepotrzebnie utrudniono wpisywanie nowego adresu. Aby tego dokonać należy dotknąć samej zakładki. Zabrakło klasycznego paska adresu/wyszukiwania. Na dolnej belce znajdziemy skróty do bloku startowego, nowej karty oraz trybu pełnego ekranu, po rozwinięciu ujrzymy sporo opcji dodatkowych, o których za chwilę.

Blok startowy to zbiór ulubionych stron w formie kafelków, a także skróty do opcji, historii i pełnej listy ulubionych. Od niedawna znajdziemy tam także gry w HTML 5 do pobrania. Działają one z poziomu przeglądarki. We wspomnianym wcześniej rozwijanym menu odnajdziemy HUB-a z opcjami, możliwość przeczytania przez syntezator mowy przeglądanej strony, aktywację trybu czytnika, wersji dla PC, wyszukiwarkę i inne przydatne narzędzia.

Wraz z wersją dla Windows Phone 8 rozbudowie uległ także mechanizm pobierania plików. Od teraz możemy je wysyłać/udostępniać za pomocą systemowego menu udostępniania. Dodatkowo Surfy udostępnia pobrane pliki dla innych programów.

Program posiada dobrze przygotowany interfejs w języku polskim. Jego największa wadą jest brak możliwości eksportu/synchronizacji danych z chmurą. Przez co w razie awarii tracimy ulubione i historię przeglądanych stron.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!