Sushi z Mateuszem Sellem i Sylwestrem Biernackim z MKS

Strona główna Aktualności

O autorze

Do kolejnej rozmowy w obecności kamery udało nam się przekonać przedstawicieli firmy będącej ikoną polskiego rynku antywirusowego oraz legendą całej rodzimej branży IT. We wrocławskim barze z sushi Sakana spotkaliśmy się z Mateuszem Sellem - synem Marka Sella, twórcy programu mks_vir, oraz z Sylwestrem Biernackim - szefem zespołu programistów w firmie MKS.

Zaczęliśmy od pytań o dwa kontrowersyjne wydarzenia - o odejście z MKSa w 2005 roku po śmierci Marka Sella większości programistów, którzy krótko potem wydali własny program antywirusowy, oraz o opisywane ostatnio zajścia pod biurem, gdzie zgromadzili się niewpuszczeni do wewnątrz pracownicy oraz policja. Mateusz mówi o tym, co faktycznie się stało oraz o wpływie całej sytuacji na funkcjonowanie i przyszłość firmy.

Rozmowa szybko skupiła się jednak na tym, co wszyscy lubimy najbardziej - na kulisach, ciekawostkach i tematach technicznych. Jak MKS identyfikuje nowe zagrożenia, jak powstają szczepionki, czemu mks_vir pod Windows pisany jest na Macach, jakich niespodzianek ze strony MKS mogą spodziewać się użytkownicy Linuksa, co z mks_vir dla DOS, jak polski producent zamierza konkurować z takimi potentatami jak Symantec czy Microsoft. O tym i o wielu innych rzeczach rozmawialiśmy w jednej z wrocławskich restauracji, gdzie przy sushi udało się stworzyć dość wyjątkową atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia Wywiadu z Mateuszem Sellem i Sylwestrem Biernackim z MKS

© dobreprogramy