r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sushi z Mateuszem Sellem i Sylwestrem Biernackim z MKS

Strona główna Aktualności

Do kolejnej rozmowy w obecności kamery udało nam się przekonać przedstawicieli firmy będącej ikoną polskiego rynku antywirusowego oraz legendą całej rodzimej branży IT. We wrocławskim barze z sushi Sakana spotkaliśmy się z Mateuszem Sellem - synem Marka Sella, twórcy programu mks_vir, oraz z Sylwestrem Biernackim - szefem zespołu programistów w firmie MKS.

Zaczęliśmy od pytań o dwa kontrowersyjne wydarzenia - o odejście z MKSa w 2005 roku po śmierci Marka Sella większości programistów, którzy krótko potem wydali własny program antywirusowy, oraz o opisywane ostatnio zajścia pod biurem, gdzie zgromadzili się niewpuszczeni do wewnątrz pracownicy oraz policja. Mateusz mówi o tym, co faktycznie się stało oraz o wpływie całej sytuacji na funkcjonowanie i przyszłość firmy.

Rozmowa szybko skupiła się jednak na tym, co wszyscy lubimy najbardziej - na kulisach, ciekawostkach i tematach technicznych. Jak MKS identyfikuje nowe zagrożenia, jak powstają szczepionki, czemu mks_vir pod Windows pisany jest na Macach, jakich niespodzianek ze strony MKS mogą spodziewać się użytkownicy Linuksa, co z mks_vir dla DOS, jak polski producent zamierza konkurować z takimi potentatami jak Symantec czy Microsoft. O tym i o wielu innych rzeczach rozmawialiśmy w jednej z wrocławskich restauracji, gdzie przy sushi udało się stworzyć dość wyjątkową atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia Wywiadu z Mateuszem Sellem i Sylwestrem Biernackim z MKS

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.