r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sweet Home 3D 1.4, czyli projektowanie wnętrz za darmo

Strona główna Aktualności

Wydano właśnie nową wersję darmowego oprogramowania do aranżacji i projektowania wnętrz Sweet Home 3D oznaczoną symbolem 1.4.

Sweet Home 3D to bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego, ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów. Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Jako najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji wymienić należy możliwość importu grafik, które wykorzystywane mogą być do tworzenia własnych tekstur, wyboru kierunku konkretnych ścian, importu mebli w formacie SH3F oraz duplikacji dodanych wcześniej obiektów. Ponadto naprawiono wydruk do plików PDF, błędy występujące w systemie Mac OS X 10.5 i ulepszono uruchamianie skryptu na platformie Linux. Więcej informacji na temat zmian w aktualnej wersji znaleźć można na oficjalnej stronie projektu.

Sweet Home 3D 1.4 w polskiej wersji językowej pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.