r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sweet Home 3D 1.5 z wersją webową

Strona główna Aktualności

Pojawiła się najnowsza wersja darmowego oprogramowania do aranżacji i projektowania wnętrz Sweet Home 3D oznaczona symbolem 1.5. Równocześnie wydana została webowa wersja aplikacji.

Sweet Home 3D to bezpłatny program do planowania wnętrz stworzony w języku Java. Sweet Home 3D w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego, ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów. Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Spośród zmian w wersji 1.5 warto wymienić gotowe narzędzia do tworzenia pomieszczeń oraz możliwość dodawania tekstu bezpośrednio na plan. Udostępniono także rozbudowane opcje modyfikacji nagłówka i stopki dokumentu, a na paskach narzędzi dodano kilka przydatnych skrótów. Więcej informacji na temat zmian w aktualnej wersji znaleźć można na oficjalnej stronie projektu. Tradycyjnie poprawiono także sporo błędów, również w wersjach dla Linuksa czy Mac OS. Co ciekawe, od wersji 1.5 dostępna jest również eksperymentalna, nieco ograniczona, lecz niewymagająca instalacji webowa wersja aplikacji zbudowana w oparciu o Javę.

Sweet Home 3D 1.5 w polskiej wersji językowej pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.