Sweet Home 3D - projektowanie wnętrz za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się finalna wersja 2.0 programu Sweet Home 3D. Jest to bezpłatna aplikacja do planowania wnętrz stworzona w języku Java. Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów.

Aplikacja pozwala na dowolne nanoszenie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu lub dodawać obiekty w formatach OBJ, LWS i 3DS.

W nowej wersji usunięto wiele drobnych błędów ale również wprowadzono kilka nowości, m. in w menu "Widok 3D" pojawiła się opcja "Stwórz zdjęcie" pozwalająca na tworzenie obrazów PNG z dowolnych rzutów 3D wyrenderowanych przez aplikację (program wykorzystuje bibliotekę SunFlow), rozszerzono również ustawienia związane z nakładaniem kolorów oraz tekstur na ściany i podłogi, rozszerzono dostępność jednostek metrycznych o metry i milimetry (dotychczas tylko centymetry), wprowadzono możliwość szybkiego definiowania długości ścian.

Program Sweet Home 3D 2.0 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów

© dobreprogramy