Świat bez barier - Imagine Cup 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Pozostało już niewiele czasu na wysłanie zgłoszenia do nowej edycji konkursu Imagine Cup. Imagine Cup to organizowany przez Microsoft konkurs, który powstał przede wszystkim z myślą o studentach pasjonującycjh się programowaniem. Najlepsi z uczestników pojadą na finał do Japoni. W sumie pula nagród wynosi 215 500 USD.

Termin dla większości kategorii upływa 1 marca. Ten jeden z najbardziej znanych na świecie konkursów informatycznych skierowany jest do studentów kierunków technicznych. Co roku przyświeca mu inne hasło. W tegorocznej edycji tematem jest zastosowanie technologii w pokonywaniu barier: Wyobraźmy sobie świat, w którym technologia znosi wszelkie bariery i podziały istniejące pomiędzy ludźmi - głosi główne motto.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż 6 maja b.r. w Polsce odbędzie się regionalny finał w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Do poprzedniego finału środkowoeuropejskiego zakwalifikował się zespół z Politechniki Poznańskiej.

Dlaczego warto zgłosić się do konkursu? Na to pytanie odpowiada Karol Wituszyński, odpowiedzialny za konkurs Imagine Cup w polskim oddziale Microsoft: Oprócz cennych nagród Imagine Cup to dla wszystkich uczestników szansa na rozwój i podniesienie kwalifikacji. Ważna jest także możliwość poznania wielu ludzi o podobnych do nas zainteresowaniach, czołówki młodych polskich informatyków. Część rozmów przeprowadzonych w kuluarach tego konkursu może zaowocować nowymi pomysłami i ideami, które być może zupełnie odmienią świat jakim znamy go teraz

Dodatkowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.imaginecup.pl, natomiast terminy składania zgłoszeń do poszczególnych kategorii znajdują się pod adresem: www.microsoft.com/poland/developer/ImagineCup/kalendarz.aspx

© dobreprogramy
s