r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Światowa mapa wirusów od F-Secure

Strona główna Aktualności

Firma F-Secure udostępniła w Internecie mapę wirusów, dzięki której można uzyskać informacje dotyczące rozprzestrzeniania się wirusów na całym świecie. Na stronie worldmap.f-secure.com dostępna jest mapa, która pokazuje jakie złośliwe kody rozprzestrzeniają się w danym kraju, regionie czy mieście, jaki jest poziom zagrożenia oraz jak przedstawiała się sytuacja w różnych okresach czasu - od poprzedniej godziny, dnia, przez ubiegły tydzień, miesiąc czy nawet rok.

Poszczególne poziomy zagrożenia są oznaczone odpowiednimi kolorami od braku niebezpieczeństwa po epidemię sygnalizowaną kolorem czerwonym. Dzięki wykorzystanej symbolice każdy odwiedzający serwis może od razu zorientować się w panujące sytuacji w wybranym przez siebie obszarze i czasie. Dzięki danym statystycznym i wykresom użytkownik poznaje historię rozprzestrzeniania się danego wirusa.

Mapa opracowana pierwotnie przez firmę F-Secure dla celów badawczych - została udostępnione publicznie w czterech językach (angielskim, francuskim, niemieckim i fińskim).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.