Światowe Dni Origami — jak to się składa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś rozpoczyna się święto miłośników składania papieru — Światowe Dni Origami, które trwają od rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer (założycielki pierwszej grupy Origami w Stanach Zjednoczonych i współzałożycielki analogicznej grupy w Wielkiej Brytanii) do Dnia Origami obchodzonego w Japonii 11 listopada. Najlepszym sposobem obchodzenia takiego święta jest oczywiście własnoręczne składanie papieru.

Z tej okazji proponuję Czytelnikom mającym ochotę zapoznać się z tą sztuką zabawę z aplikacją stworzoną przez specjalizującą się w animowanych poradnikach firmę Mobilicos — How to Make Origami. Co prawda instrukcje napisane zostały w języku angielskim, ale animacje przedstawiane na siatce doskonale wyjaśnią, jakie ruchy należy wykonać. Jeśli zbliżamy się do ruchu wymagającego precyzji, aplikacja pokaże odpowiedni fragment składanej figury w przybliżeniu. Po kolejnych krokach można swobodnie nawigować i każdy z nich można odtworzyć ponownie. Dzięki temu składanie papierowych zwierząt czy kwiatów staje się dziecinnie proste… do tego stopnia, że najmłodsi użytkownicy urządzeń mobilnych również mogą z tej aplikacji skorzystać.

Zasób instrukcji, jaki znajdziemy w aplikacji, na początku jest niewielki — znajdziemy tu jedną figurę z każdej kategorii: ptaki, łódki, pudełka i pojemniki, ubranka, kwiaty, walentynki i inne. Więcej można pobrać z poziomu aplikacji. Każdy z modeli, które są dostępne do pobrania, został opatrzony rysunkiem, więc bez znajomości języka angielskiego można zorientować się, czego dotyczy.

Aplikację How to Make Origami można pobrać z naszej bazy dla systemu Android, zaś dla systemu iOS z App Store.

© dobreprogramy

Komentarze