reklama

Światowy finał Mistrzostw World of Tanks 4-6 kwietnia w Złotych Tarasach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Nawet jeżeli kogoś zupełnie nie interesują darmowe gry sieciowe to chyba i tak małe jest prawdopodobieństwo, że w ogóle nie słyszał o World of Tanks. Na Intel Extreme Masters 2014 wielu przybyłych do katowickiego Spodka pytało, dlaczego w tym roku czołgi nie pojawiły się w planie rozgrywek. Otóż dlatego, iż światowy finał mistrzostw w grę zawita niebawem oto do Warszawy. Odbędzie się w Złotych Tarasach w dniach 4-6 kwietnia.

Multikino stanie się miejscem rywalizacji o nagrody o łącznej wartości 300 tysięcy dolarów. Organizatorzy są przekonani, że będzie to ogromna atrakcja dla widzów i pokibicować znanym drużynom przybędą wielkie tłumy fanów esportu. Wstęp jest bezpłatny, każdy może dołączyć, a przy okazji też liczyć na zdobycze dla siebie w konkursach towarzyszących. W stolicy spotka się 14 drużyn z całego globu, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. Staną do walki w głównej sali kinowej, zaraz po ceremonii otwarcia w samo południe 4 kwietnia. Naturalnie planowana jest transmisja na żywo.

Głównymi partnerami wydarzenia są Razer, Alienware, PayPal plus oczywiście władze miasta Warszawa. Popularność esportu na całym świecie rośnie w dynamicznym tempie. Widać to doskonale również w Polsce – ilość graczy World of Tanks w naszym kraju jest jedną z największych w Europie, a większość z nich to mieszkańcy Warszawy. Dlatego bardzo nas cieszy, że tegoroczne finały jednej z najpopularniejszych gier na świecie odbędą się właśnie w naszym mieście. To też dobra okazja żeby pokazać Warszawę gościom z całego świata” – cieszy się wiceprezydent Michał Olszewski.

Ciekawe czy to będzie dobry moment, aby Wargaming ogłosił nowe projekty. Bardzo mnie zastanawia, co dla firmy przygotowuje Chris Taylor z kolegami z dawnego Gas Powered Games oraz twórcy F.3.A.R. z Day 1 Studios (obecnie Wargaming West).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama