r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Swift Playgrounds 1.6.1

Strona główna iOS Edukacja i nauka Matematyka, statystyka i informatyka

Swift Playgrounds to aplikacja kierowana do starszych dzieci, mająca nauczyć je programowania przez rozwiązywania interaktywnych zagadek. Dzięki temu młodzi użytkownicy mogą poznać podstawy programowania.

Galeria programu

Aplikacja jest bardzo dobrze przygotowana i imponuje rozmachem. Można ją polecić nie tylko młodzieży, ale każdemu, kto chce zacząć programować, zna język angielski i ma iPada. Aplikacja korzysta ze Swift SDK i pozwala poznać podstawy języka Swift przez zabawę.

W aplikacji znajdują się lekcje, uczące podstawowych pojęć z dziedziny programowania i sposobów rozwiązywania problemów. Każde nowe pojęcie jest najpierw ilustrowane animacjami. Znajduje się tu także leksykon najważniejszych pojęć i specyficzna klawiatura, ułatwiająca wprowadzanie używanych podczas programowania znaków.

Wbudowane lekcje to nie koniec. Regularnie do aplikacji trafiać będą nowe wyzwania, pozwalające pogłębić i utrwalić wiedzę. Tworzone programy pozwolą używać własnych zdjęć, funkcji dotykowych iPada, wykresów i tym podobnych elementów. Gotowe programy można udostępniać przez Messages, Maila lub AirDrop. Można nawet dokończyć pracę w Xcode na Macu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.