Swift Playgrounds Swift Playgrounds

Strona główna iOS Edukacja i nauka Matematyka, statystyka i informatyka
Pobierz program
lub zeskanuj:

Swift Playgrounds to aplikacja kierowana do starszych dzieci, mająca nauczyć je programowania przez rozwiązywania interaktywnych zagadek. Dzięki temu młodzi użytkownicy mogą poznać podstawy programowania.

Aplikacja jest bardzo dobrze przygotowana i imponuje rozmachem. Można ją polecić nie tylko młodzieży, ale każdemu, kto chce zacząć programować, zna język angielski i ma iPada. Aplikacja korzysta ze Swift SDK i pozwala poznać podstawy języka Swift przez zabawę.

W aplikacji znajdują się lekcje, uczące podstawowych pojęć z dziedziny programowania i sposobów rozwiązywania problemów. Każde nowe pojęcie jest najpierw ilustrowane animacjami. Znajduje się tu także leksykon najważniejszych pojęć i specyficzna klawiatura, ułatwiająca wprowadzanie używanych podczas programowania znaków.

Wbudowane lekcje to nie koniec. Regularnie do aplikacji trafiać będą nowe wyzwania, pozwalające pogłębić i utrwalić wiedzę. Tworzone programy pozwolą używać własnych zdjęć, funkcji dotykowych iPada, wykresów i tym podobnych elementów. Gotowe programy można udostępniać przez Messages, Maila lub AirDrop. Można nawet dokończyć pracę w Xcode na Macu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!