r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SwiftKey zyskał 54% nowych użytkowników po przejściu na darmową wersję

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Przejście klawiatury SwiftKey z aplikacji płatnej na freeware z motywami graficznymi dostępnymi do zakupienia było krokiem kontrowersyjnym. Okazało się jednak, że ruch deweloperów był przemyślany i przyniósł 54-procentowy wzrost ogólnej liczby użytkowników. Przekuło się to w sposób oczywisty na dochód ze sprzedaży motywów.

SwiftKey jest jedną z najpopularniejszych alternatywnych klawiatur dostępnych w Sklepie Google Play. Aplikacja oprócz wspierania technologii swipe, czyli pisania jednym palcem bez odrywania go od ekranu, uczy się stylu pisania użytkownika, analizując wpisy na Facebooku, Twitterze, Gmailu lub SMS-ach. Niedawno informowaliśmy o tym, że deweloperzy zdecydowali się zrezygnować z płatnej wersji aplikacji. W jej miejsce pojawiła się darmowa wersja, którą wyposażono w możliwość pobierania motywów graficznych ze specjalnie przeznaczonego do tego celu sklepu.

Deweloperzy klawiatury postanowili podzielić się statystykami z portalem VentureBeat. Według badań popularność aplikacji wzrosła o 54%, co jest wynikiem imponującym. Użytkownicy zdecydowali się również na pobranie darmowych i płatnych motywów aplikacji 12 milionów razy.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja wskoczyła na 21 miejsce najpopularniejszych darmowych aplikacji w Sklepie Google Play oraz na 32 miejsce na liście uwzględniającej gry. SwiftKey już niedługo powinno trafić na iOS-a. Nie jest wiadome czy ta niezwykle popularna klawiatura przypadnie do gustu użytkownikom iPhone-ów. Klawiaturę można pobrać z bazy programów portalu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.