Swimmo – polski zegarek dla pływaków świetnie radzi sobie na Kickstarterze

Strona główna Aktualności

O autorze

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na produkcję zegarka z funkcjami przeznaczonymi dla osób lubiących pływać. Swimmo, bo taką nazwę nosi urządzenie, to przedsięwzięcie tworzone przez Polaków odpowiedzialnych za portfel Woolet czy kostkę DICE+.

Do wprowadzenia pomysłu w życie potrzebne jest 39 tysięcy dolarów. Wszystko wskazuje na to, że ta kwota zostanie wkrótce zgromadzona – po zaledwie dwóch dniach uzbierano już ponad 25 tysięcy. Swimmo można więc rozpatrywać jako urządzenie, które trafi do produkcji. Co zatem oferuje?

Grupa docelowa Swimmo jest ściśle określona. Wszystkie funkcje zostały dostosowane do potrzeb pasjonatów pływania. Urządzenie mierzy przepłynięty dystans, szybkość pływania, liczbę spalonych kalorii. Ponadto zastosowano sensor, który umożliwia zbadanie pulsu nawet pod wodą. Interesujące jest także to, że zegarek powiadomi właściciela wibracjami o konieczności przyśpieszenia lub zwolnienia w celu utrzymania ustalonego tempa.

Swimmo nie posiada żadnych fizycznych przycisków – obsługa odbywa się za pomocą dwóch gestów (zaangażowany ma być także nadgarstek, patent w toku) na ekranie OLED o przekątnej 1,29 cala. Urządzenie posiada oczywiście wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu komunikuje się ze smartfonem. Aplikacja oferuje rozbudowane statystyki i jest oczywiście kompatybilna z serwisami społecznościowymi.

Potencjał Swimmo zdaje się między innymi polegać na możliwości powiadamiania podczas pływania. Oprócz wspomnianej funkcji utrzymywania szybkości pływania, można także określić z góry liczbę kalorii, które pływak chce spalić. Po przepłynięciu obliczonego przez zegarek dystansu w odpowiednim tempie wibracje powiadomią o tym, że wysiłek można już zakończyć.

Aby zakupić Swimmo, które trafi do klientów najprawdopodobniej już w październiku, trzeba wesprzeć crowdfundingową kampanię kwotą w wysokości 149 dolarów. Zegarek ma całkiem atrakcyjny wygląd, przez co z powodzeniem można go nosić także na co dzień. Czas pracy Swimmo na baterii ma wynieść od 5 do 7 dni. Wesprzeć Swimmo można na stronie przedsięwzięcia w serwisie Kickstarter.

© dobreprogramy
s