r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sworkit Lite 8.0.2

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Trening

Sworkit to baza ćwiczeń, a zarazem monitor aktywności fizycznej. Dzięki nagraniom dostępnym w aplikacji dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo wykonać określone ćwiczenia fizyczne, a także nie zapomnisz o codziennym, niewielkim treningu. Program nie wymaga dużej uwagi, zamiast na statystykach, skupia się na treningu.

Galeria programu

Jednym z elementów wyróżniających Sworkit jest brak konieczności zakładania jakiegokolwiek konta. Wystarczy zainstalować aplikację i przystąpić do ćwiczeń. Synchronizacja nie jest dostępna, bo zgodnie z założeniami twórców nie jest nam do niczego potrzebna – ta prosta aplikacja ma zachęcać do ćwiczeń i pomagać w ich realizacji, zamiast przygniatać nas ogromem danych statystycznych. Ekran główny pozwala na uruchomienie szybkiego, 5-minutowego losowego ćwiczenia, a także przejście do jednej z czterech gotowych kategorii: ćwiczeń siłowych, kardio, yogi, a także rozciągania.

W każdej z kategorii znajdziemy zestawy ćwiczeń dla określonej partii ciała np. do wzmocnienia bicepsów, ud, pleców, a także zestawy dla równomiernego treningu wszystkich partii. Po wybraniu interesującego nas treningu aplikacja wyświetla tarczę zegara, dzięki której ustalamy długość ćwiczeń. Minimalny, domyślny czas to zaledwie 5 minut, w zasadzie każdy powinien więc znaleźć w ciągu dnia chwilę dla takiej aktywności fizycznej. Czas maksymalny wynosi 60 minut, co dla niektórych może wydawać się wartością niewielką: ćwiczenia prezentowane w aplikacji są nastawione na trening interwałowy, czas ten jest więc w zupełności wystarczający.

Po uruchomieniu ćwiczenia program rozpoczyna odliczanie, a na ekranie widzimy nagranie prezentujące sposób wykonywania ćwiczenia. Całość jest podzielona na 30-sekundowe, losowe ćwiczenia, a między nimi chwile przerwy. Po zakończeniu aktywności aplikacja informuje o orientacyjnej liczbie spalonych kalorii. W programie znajdziemy funkcję tworzenia własnych treningów (custom workouts), gdzie tworzymy listę poszczególnych ćwiczeń, lub bazujemy na gotowych zestawach dostępnych w aplikacji.

Zaletą Sworkit są wspomniane nagrania – te możemy przeglądać bez uruchamiania treningu, aby lepiej przyswoić sobie wiedzę o tym, jak należy wykonywać dane ćwiczenie. Co ważne, są one pobierane do pamięci urządzenia, oglądać możemy więc bez dostępu do Internetu. Program umożliwia sprawdzenie dziennego podsumowania czasu ćwiczeń i ilości spalonych kalorii, a także przypominanie o treningach o określonej godzinie dnia. Aplikacja jest darmowa, dostępna jest również bardziej rozbudowana wersja PRO z dokładniejszymi statystykami i opcją dokładniejszego dopasowania treningów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sworkit: zamień rutynowe ćwiczenia w czystą przyjemność

17
OPROGRAMOWANIE 26.06.2015 | Łukasz Tkacz

Dziś rozpoczynają się wakacje, przed nami także okres urlopowy. To doskonała okazja do zabrania się za ćwiczenia fizyczne. Nie musimy na nie poświęcać wielu godzin w każdym tygodniu. Do poprawy kondycji i samopoczucia wystarczy zaledwie kilka minut dziennie. W tego typu treningach wspomóc nas może aplikacja Sworkit i baza nagrań, jaką oferuje. Jednym z elementów wyróżniających Sworkit jest brak konieczności zakładania jakiegokolwiek konta. Wystarczy zainstalować aplikację i przystąpić do ćwiczeń. Synchronizacja nie jest dostępna, bo zgodnie z założeniami twórców nie jest nam do niczego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.