Symantec: Ten kwartał nas rozczarował

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec

ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał roku finansowego 2006, zakończony 29 grudnia 2006 r. Przychody firmy w tym okresie wyniosły 1,3 mld dol., co stanowi 6% wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. Dochód netto wyniósł 114 mln dol.

Biorąc pod uwagę, że ostatni kwartał kalendarzowy każdego roku to tradyjnie już najlepszy okres w branży, takie wyniki są dużo poniżej oczekiwań. Nie kryje tego też producent - Ten kwartał nas rozczarował - powiedział John W. Thompson, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Symantec. Zapowiedział jednak, że firma ma odpowiednią strategię aby poprawić wyniki. W tym celu planuje zmniejszyć koszty o 200 mln dol. redukując liczbę nowych zatrudnień, ograniczając wydatki na konsultantów, pracowników kontraktowych i podróże, konsolidując dodatkowe oddziały i redukując zatrudnienie.

Co ciekawe w trzecim kwartale aż o 24% wzrósł udział klientów indywidualnych w przychodzie firmy do poziomu 31%. Znaczny przychód przyniosły także duże umowy z klientami instytucjonalnymi. Takich umów producent zawarł na całym świecie 389, z których każda była warta min. 300 tys. dol., a blisko 30% z nich 1 mln dol.

© dobreprogramy