Symantec chce zablokować Vistę

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec wystąpiła z pozwem sądowym przeciwko twórcy Visty, oskarżając koncern z Redmond o wykorzystanie tajemnic handlowych i złamanie umowy z firmą Veritas, której właścicielem od ubiegłego roku jest właśnie Symantec.

W pozwie znalazło się między innymi żądanie zawieszenia prac nad Vistą, zablokowania jej sprzedaży i dystrybucji do czasu usunięcia z niej spornych technologii. Chodzi o aplikację Volume Manager, stworzoną przez Veritas, a rozpowszechnianą pod marką Symanteca. Służy ona do zarządzania przechowywaniem i przetwarzaniem danych, a Symantec twierdzi, że Microsoft nielegalnie użył w Viście część zastosowanych w niej rozwiązań.

Microsoft twierdzi, że technologia została użyta zgodnie z umową z Veritasem i nie zamierza rezygnować z jej używania. Decyzja dotycząca dalszych losów Visty należy więc do sądu. Cała sprawa jest prawdopodobnie związana z faktem, że zintegrowane w nowym Windowsie antywirus i firewall mogą odebrać klientów firmom tworzącym tego typu oprogramowanie. Nic dziwnego więc, że w ich interesie byłoby przynajmniej opóźnienie daty wydania nowego systemu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu