r   e   k   l   a   m   a
reklama

Symantec i Microsoft dołączyły do SAFECode

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firmy Symantec i Microsoft podczas konferencji RSA Conference Europe 2007 wspólnie oświadczyły, że wstępują do stowarzyszenia Software Assurance Forum for Excellence in Code (SAFECode). Organizacja ta pracuje na rzecz zwiększania zaufania do branży IT, czyli w prostej linii do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa. Wśród pozostałych członków znajdują się takie firmy jak EMC, SAP czy Juniper Networks.

Symantec i Microsoft jeszcze do niedawna prowadziły ze sobą dość ożywiony spór. Był on związany z Windows Vista i technologią Patch Guard obecną w 64-bitowej wersji systemu. Zabraniała ona dostępu produktom Symanteca (i nie tylko) do jądra Visty. Sytuację załagodzono dopiero po oświadczeniu Microsoftu, że wraz z wydaniem dodatku Service Pack 1 udostępnione zostaną specjalne biblioteki, które taki dostęp umożliwią.

Szefem SAFECode jest Paul Kurtz, ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Za czasów prezydentury Clintona, a także później w administracji Busha był członkiem Narodowej Rady Bezpieczeństwa w Białym Domu. Fundusze na prace stowarzyszenia pochodzą ze składek członkowskich w wysokości 50 tysięcy dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic