Symantec i Veritas finalizują fuzję

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Symantec oraz Veritas Software poinformowały o sfinalizowaniu ich fuzji, po uzyskaniu zgody od akcjonariuszy obu firm. Transakcja została sfinalizowana w sobotę, 2 lipca 2005 r. W wyniku fuzji, akcje firmy Veritas Software zostały przekształcone na prawo otrzymania akcji firmy Symantec i wycofane ze sprzedaży.

Jak w oficjalnym kompunikacie prasowym informuje producent: Dzięki fuzji czołowych dostawców oprogramowania pamięci masowej oraz ochrony danych nowa firma Symantec zapewni swoim klientom korporacyjnym jeszcze bardziej efektywne metody zabezpieczania ich najcenniejszych zasobów, czyli informacji - oraz zarządzania nimi. Firma Symantec może teraz dostarczać rozwiązania z zakresu ochrony i dostępności danych na wszystkie platformy i dla klientów działających na każdą skalę.

W skład nowej rady nadzorczej połączonych firm wejdzie m.in. dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej firmy Symantec - John W. Thompson (na zdjęciu z prawej strony), który pozostanie zarówno na tym stanowisku jak i na stanowisku dyrektora generalnego firmy. Gary Bloom, pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego firmy Veritas, będzie wiceprzewodniczącym rady i zastępcą prezesa.

© dobreprogramy
s