r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symantec kupuje Bindview

Strona główna Aktualności

Symantec oficjalnie ogłosił podpisanie ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia BindView Corporation - globalnej firmy oferującej rozwiązania w zakresie zabezpieczeń typu agent-less (niewymagających instalacji agentów po stronie klienta). Wartość transakcji to około 209 mln. dolarów. Całość zostanie zapłacona przez Symantec gotówką. Sfinalizowanie przejęcia nastąpi najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2006 r.

Dzisiejsze globalne organizacje stają przed wyzwaniem jakie niesie za sobą ciągle zmieniające się środowisko zabezpieczeń i coraz to nowsze regulacje prawne - powiedział Ajei Gopal, senior vice president, Solutions, Alliances and Operations w firmie Symantec. Niezmiernie cieszymy się z tego, że będziemy mogli zaoferować klientom komplet wiodących rozwiązań w zakresie zabezpieczeń typu agent-less firmy BindView. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko spełnić ich wymagania co do bezpieczeństwa, ale również pomożemy im obniżyć koszty utrzymania tych zabezpieczeń - dodał.

Rozwiązania oparte na instalacji agentów oraz ich odpowiedniki bezagentowe tworzone są w odpowiedzi na różne potrzeby klientów. Dotychczasowe rozwiązania oferowane przez Symantec z zastosowaniem agentów po stronie klienta najlepiej sprawdzają się w kompleksowej i heterogenicznej sieci. Oprogramowanie agent-less firmy Bindview, które istotnie wymaga znacznie mniejszych nakładów administracyjnych będzie doskonałą alternatywą dla zdecentralizowanych sieci, w których istnieje duża liczba rozproszonych klientów.

Kupno firmy Bindview to już trzecie przejęcie Symanteca w ciągu ostatnich kilku miesięcy po sfinalizowaniu głośnej fuzji z Veritas. W sierpniu koncern poinformował o przejęciu Sygate Technologies, a w ub. miesiącu WholeSecurity.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.