r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Symantec może kupić od VeriSign dział certyfikatów SSL

Strona główna Aktualności

Prawdopodobnie już wkrótce za znaczną sumę 1,3 mld dolarów Symantec kupi dział firmy VeriSign odpowiedzialny między innymi za certyfikaty SSL - informuje Reuters.

VeriSign jest znany w branży głównie dzięki szerokiej ofercie produktów do zabezpieczania systemów transakcyjnych takich jak bankowość internetowa czy płatności elektroniczne. Sztandarowym produktem firmy są certyfikaty SSL dostępne w wielu różnych wariantach. Przejęcie tego działu pozwoliłoby Symantecowi na dalsze umocnienie swojej pozycji na rynku producentów oprogramowania zabezpieczającego i włączenie do swojej oferty nowych produktów. Choć cena zakupu wydaje się wysoka, dobre wyniki finansowe VeriSign dają podstawy sądzić, że Symantec dość szybko odzyska zainwestowane środki. Tylko w ostatnim kwartale przychód VeriSign wyniósł 264 mln dolarów i był o 4% wyższy niż rok wcześniej. Zarówno przedstawiciele firmy Symantec jak i VeriSign odmówili komentarza w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia Symantec ujawnił chęć przejęcia firm PGP i GuardianEdge. Ewentualny zakup VeriSign podniósłby tegoroczną sumę środków zarezerwowanych na przejęcia do blisko 1,7 mld dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.