Symantec może kupić od VeriSign dział certyfikatów SSL

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Prawdopodobnie już wkrótce za znaczną sumę 1,3 mld dolarów Symantec kupi dział firmy VeriSign odpowiedzialny między innymi za certyfikaty SSL - informuje Reuters.

VeriSign jest znany w branży głównie dzięki szerokiej ofercie produktów do zabezpieczania systemów transakcyjnych takich jak bankowość internetowa czy płatności elektroniczne. Sztandarowym produktem firmy są certyfikaty SSL dostępne w wielu różnych wariantach. Przejęcie tego działu pozwoliłoby Symantecowi na dalsze umocnienie swojej pozycji na rynku producentów oprogramowania zabezpieczającego i włączenie do swojej oferty nowych produktów. Choć cena zakupu wydaje się wysoka, dobre wyniki finansowe VeriSign dają podstawy sądzić, że Symantec dość szybko odzyska zainwestowane środki. Tylko w ostatnim kwartale przychód VeriSign wyniósł 264 mln dolarów i był o 4% wyższy niż rok wcześniej. Zarówno przedstawiciele firmy Symantec jak i VeriSign odmówili komentarza w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia Symantec ujawnił chęć przejęcia firm PGP i GuardianEdge. Ewentualny zakup VeriSign podniósłby tegoroczną sumę środków zarezerwowanych na przejęcia do blisko 1,7 mld dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie