Symantec planuje szybki rozwój w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś w siedzibie PAP odbyła się konferencja prasowa, na której firma Symantec zaprezentowała swoje plany rozwoju w Europie Wschodniej.

Już teraz polski oddział Symanteca jest największy w regionie pod względem liczby pracowników i dochodów. W ciągu 6-8 miesięcy planowane jest powiększenie działu sprzedaży o 25%. Firma chce też zwiększyć swoją obecność w Polsce. Będzie realizować więcej zleceń dla przemysłu, instytucji rządowych oraz finansowych. Ma w tym pomóc nowy model sprzedaży, w którym pracownicy Symanteca docierają bezpośrednio do klientów ale rozwiązania są dostarczane poprzez partnerów. Oprócz specjalistów od marketingu Symantec zatrudni też programistów, m.in. do tworzenia zlokalizowanych wersji swoich produktów. Firma przewiduje, że jej udział w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw w bieżącym roku finansowym w Polsce wyniesie ok. 70%, zaś rozwiązań konsumenckich, w tym dla rynku małych przedsiębiorstw, ok. 30%.

Potwierdzono przy okazji, że Symantec jest nadal niezadowolony z postawy Microsoftu w zakresie tworzenia oprogramowania zabezpieczającego dla Windows Vista. Według Symanteca Microsoft uniemożliwia otwartą konkurencję pomiędzy producentami narzędzi zabezpieczających i ogranicza możliwość wyboru dla użytkownika co w konsekwencji prowadzi do wzrostu zagrożenia ze strony szkodliwego oprogramowania.

© dobreprogramy
s