Symantec posprząta po aktualizacji do XP SP3

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec ogłosił wydanie niewielkiego, ale bardzo oczekiwanego przez użytkowników narzędzia SymRegFix.exe. Jego zadaniem jest wyczyszczenie rejestru i uprzątnięcie bałaganu, jaki pozostawia na komputerze aktualizacja systemu Windows XP przy pomocy dodatku Service Pack 3 z włączoną funkcją SymProtect pakietu zabezpieczeń Norton. Na skutek konfliktu usługi Symanteca z instalatorem systemu po instalacji znikała na przykład zawartość Menedżera urządzeń i folderu Połączenia sieciowe, a w rejestrze pojawiało się mnóstwo błędnych wpisów.

Symantec ostrzega, że aby uniknąć takiego efektu należy wyłączyć oprogramowanie przed rozpoczęciem aktualizacji lub pobrać specjalne uaktualnienie dla Nortona poprzez Live Update. Firma zapewnia jednak, że ci, którzy tego nie zrobili, mogą użyć wydanego właśnie narzędzia i usunąć powstałe problemy.

Część użytkowników wskazuje na forum Symanteca, że SymRegFix.exe nie pomógł w ich przypadku - dzieje się tak, gdy w systemie obecne było dodatkowe oprogramowanie zabezpieczające. W takim przypadku Symantec radzi użyć narzędzia z wiersza polecenia, dodając parametr /override. Spowoduje to, że zakres działania programu rozszerzy się na całą gałąź HKLM-System-CurrentControlSet, przez co obejmie także oprogramowanie inne niż Symanteca.

Wygląda też na to, że problem może wystąpić także podczas instalacji Service Pack 1 dla Windows Vista. Niemniej nie stwierdzono, by występował on na taką skalę, jak w przypadku XP SP3, a trzeba pamiętać, że SP1 dla Visty dostępny jest znacznie dłużej.

© dobreprogramy