Symantec powołuje Phish Report Network

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Symantec poinformowała o powołaniu grupy Phish Report Network, która będzie zajmować się oszustwami internetowymi.

Członkowie Phish Report Network będą przekazywać i otrzymywać adresy fałszywych witryn internetowych w celu użycia ich na potrzeby ostrzegania i filtrowania. Członkowie grupy Symantec Phish Report Network (m.in. RSA Security, eBay, PayPal i Wells Fargo) mają przekazywać adresy witryn, które zostały rozpoznane jako fałszywe. Symantec będzie gromadzić te dane, a następnie rozsyłać je do pozostałych członków grupy, takich jak Google, Yahoo! i Netscape. Firmy te będą z kolei wykorzystywać dostarczone informacje w swoich rozwiązaniach i usługach, aby ostrzegać użytkowników lub filtrować dostęp do fałszywych witryn internetowych, co zapewnia lepszą ochronę klientów indywidualnych i firm przed zagrożeniami typu phishing.

Ataki typu phishing mają na celu skłonienie użytkowników do ujawnienia poufnych informacji dla osiągnięcia korzyści materialnych i są jednym z wielu zagrożeń przestępczością internetową, na jakie są dziś narażone firmy i użytkownicy indywidualni. Według najnowszego raportu firmy Symantec na temat zagrożeń bezpieczeństwa pochodzących z Internetu, w drugiej połowie 2005 roku wykryto ponad 7,92 miliona prób ataków typu phishing dziennie, co stanowi wzrost o ponad 5,7 miliona przypadków w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku.

© dobreprogramy
s